Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) Başlıyor

Malatya International Film Fest (MIFF) olarak da bilinen ve bu yıl 10.su düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali'nin teması Aslantepe.

Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) Başlıyor
01 Aralık 2021 Çarşamba 07:51

Bu yıl 10.su gerçekleşecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali tanıtım toplantısına çok sayıda ünlü isim, gazeteciler ve iş dünyasından isimler katıldı. Yapılan açıklamada bu yılki tema Unesco dünya mirasına giren Arslantepe. Kazanlara para ödülleriyle beraber Arslantepe Kral Tarhunza heykeli verilecek.

10 Aralıkta başlayacak olan MUFF 14 Aralık tarihine kadar ve 5 gün sürecek.

Festivalde bu yıl "Yaşam Boyu Onur Ödülü" oyuncular Selma Güneri ve Turgay Tanülkü, "Sinema Emek Ödülü" Işık Şefi Metin Devrim ve sanat yönetmeni Sırma Bradley, "Türk Sinemasına Katkı Ödülü" ise yapımcı Şükrü Avşar'a verildi. 10. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin direktörlüğünü Haydar Işık üstlenirken, Ulusal Uzun Metraj Jüri Başkanlığını Murat Saraçoğlu, Belgesel Film Jüri Başkanlığını Coşkun Aral, Kısa Film Jüri Başkanlığını ise Hayri Çölaşan yapacak. Yapılan açıklamada Malatya Film Festivaline 27 uzun metrajlı, 29 belgesel, 88 kısa film başvuru yaptı. Jürinin belirlediği 10 finalist basın toplantısında jüri tarafından açıklandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması altında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, Fahri Kayahan En İyi Müzik, Kemal Sunal Halk Ödülü (En İyi Film), Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü, Siyad En İyi Film Ödülü, Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü verilecek.

Ulusal Uzun Metraj Finalist Filmler altında Ali'nin Tabiatı, Bembeyaz, Bir Düş Gördüm, Çatlak, İçimdeki Kahraman, İki Şafak Arasında, Koridor, Kumbara, Lacivert Gece, Sardunya filmleri yarışacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması

Ulusal Belgesel Film Yarışması altında En İyi Belgesel Film Ödülü verilecek. Bu kategoride Acı ve Tatlı, Bir Ömür Anadolu, Bizim İçin, Buzkıran, Evvel Zaman İçinde Kalbur Aramak, Goca Yörüğün Tohumları, Heyamola, Kirve "Avşarlar", Yusuf, Yüzyıldır Açılmamış Mektuplar filmi yarışacak.

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması altında da En iyi Kısa Film Ödülü, En iyi 2. Kısa Film Ödülü, En iyi 3. Kısa Film Ödülü verilecek. Bu kategoride Anne, Aynı Gecenin Laciverti, Biz Susunca, Bir Nehir Kıyısında, Brıgıtte Bardot, Headshot, Kaya, Konuşma, Meryem, Şin filmleri yarışacak.

PAYLAŞ [Hata Bildir] Link Kopyalandı!
YORUMLAR 0

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?