29 Eylül 2022 Perşembe
Malatyam- Malatya Portalı
Malatyam

Malatya Öğrenci Yurtları

Malatya Öğrenci Yurtları, Malatya Kyk Yurtları, Malatya Özel Öğrenci Yurtları ve Vakıf Yurtları ile ilgili detaylar ve sıkça sorulan sorular haberimizde.

Malatya Öğrenci Yurtları
23 Ağustos 2022 Salı 17:01

Yerleştirme sonuçlarıyla beraber Malatya İnönü Üniversitesini yâda Malatya Turgut Özal Üniversitesini kazanan öğrencilerin barınma ihtiyaçları gündemde. Malatya’da hangi yurtlarda yâda ne şekilde barınacağı, yemek ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı velilerin ve öğrencilerin kafasını kurcalıyor.

Malatya öğrenci yurtları ile ilgili haberimizde Malatya’da bulunan kyk yurtlarının adres telefon numaralarına ulaşabilir, yurtlarla ilgili çeşitli bilgiler edinebilirsiniz.

KYK Burs-Kredi-Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yurt başvuruları; ÖSYM tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet üzerinden yapılıyor. 2022-2023 öğretim yılında bir yükseköğretim programına yerleşecek öğrencilerin yurt, burs ve öğrenim kredisi başvuruları yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra YURTKUR’ un www.kyk.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Değerlendirme sonuçları; Genel Müdürlük internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

Malatya Devlet Yurtları (KYK Yurtları)

Toplam 7 adet Malatya KYK Yurtları vardır. Bunlardan 2 tanesi Malatya Kyk Erkek Yurdu'dur. Arapgirde hem kız hem erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtların Malatya'daki adresleri ve iletişim telefonları aşağıdaki gibidir:

Yurdun Adı Yurtların Adresleri Telefon
Arapgir Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu Yukarıyenice Mah. Mehmet Ali Aydınlar Bul. No: 3 B / 21 Merkez-Merkez / Arapgir / Malatya 0(422) 8112425
Battalgazi Kız Öğrenci Yurdu Bulgurlu Mh. Kanyon Cd. No:39/5 Battalgazi Malatya 0(422)3111145
Beydağı Kız Öğrenci Yurdu Orduzu Mah. Kanyon Cad. Beydağı Öğrencı Yurdu Müdürlüğü Apt. No: 17 A / Merkez-Merkez / Battalgazi / Malatya 0(422)3711671
Eşref Bitlis Erkek Öğrenci Yurdu Bulgurlu Mahallesi Cuma Sokak No: 12 - 14 Battalgazi / Malatya 0(422)5020994
Hacı Hafize Özal Kız Öğrenci Yurdu Üniversite Mah. Köşküm Sok. Sosyal Tesısler Apt. No: 6 /7 / 1 Merkez-Merkez / Battalgazi / Malatya 0(422)3410508
Malatya Kız Öğrenci Yurdu Üniversite Mah. Köşküm Sok.No:6/6 No:6 Battalgazi Malatya 0(422)3410167
İlhan Akıncı Erkek Öğrenci Yurdu Üniversite Mah. Bilen Sok. N0:28 Battalgazi / Malatya 0(422)5030071

Not: Hekimhan Kız ve Erkek öğrenci yurtları kapamış bulunmaktadır.

Malatya KYK Nöbetçi Yurt

Yazın açık bulunan Kyk Yurtları Eşref Bitlis Erkek Öğrenci Yurdu, Hacı Hafize Özal Kız Öğrenci Yurdu’dur.

Özel Malatya Yurtları

Malatya'da yer alan önde gelen özel yurtlar isim sırasına göre verilmiştir. Bunlaran bir kısmı Malatya Vakıf Yurtlarıdır.

 1. Ayşe Kürel Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
 2. Beydağı Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu
 3. Birlik Vakfı İsmail Kahraman Erkek Öğrenci Yurdu
 4. Ensar Vakfı Kız Ogrenci Yurdu
 5. Fatımatü’z Zehra Öğrenci Yurdu
 6. Gözde Kız Öğrenci Yurdu
 7. Hazar Özel Kız Öğrenci Yurdu
 8. Malatya İlahiyat Vakfı Erkek Öğrenci Yundi
 9. Malatya Türgev Erkek Öğrenci Yurdu
 10. Mevhibe İnönü Erkek Öğrenci Yurdu
 11. Mevhibe İnönü Kız Öğrenci Yurdu
 12. Niyazi Mısri Kültür Vakfı Erkek Öğrenci Evleri
 13. Özel Ensar Vakfı Malatya Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
 14. Özel Erkek Hilal Öğrenci Yurdu
 15. Özel Önder Malatya Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu
 16. Sultanlar Sarayı Kız Öğrenci Yurdu
 17. Taner Kız Öğrenci Yurdu
 18. Tügva Malatya 15 Temmuz Okçular Tepesi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu
 19. Türgev - Hayma Hatun Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu
 20. Türgev Kız Öğrenci Yurdu

MALATYA YURTLARI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Malatya yurt fiyatları ne kadar?

Malatya Kyk Yurt Ücretleri Malatya kyk yurtlarında konaklamanın öğrenciler için bir maliyeti vardır. 2022 yılında belirlenen Malatya kyk yurt fiyatları 'Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre aylık 380 TL olarak belirlenmiştir.

Malatya kyk yurt ücretleri

Kyk’ya bağlı devlet yurtlarının fiyatları 380 TL’den başlıyor. Yurdun barınma tipine göre 820 TL’ye kadar artabilmekte. Öğrenciler Kyk yurt ücretlerini https://kyk.ziraatbank.com.tr/ adresinden ödeyebilirler.

Malatya Kyk yurtlarında ayrıca sabah kahvaltısı yardımı 8,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 17,00 TL olmak üzere toplam 25,00 TL olmak üzere beslenme yardımı yapılmakta. Ayrıca yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli verilmekte.

Özel yurt ücretleri ne kadar?

Özel ve vakıf yurtlarında ise yine yurdun şartlarına göre en az 1000 liradan başlamakta. Özel yurtların, Vakıf özellikli yurtların ve apart yurtların fiyatları için ilgili kuruluştan telefonla fiyat sorulabilir.

Malatya KYK yurt odaları kaç kişilik?

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı bu yurtlarda 2, 4 ve 6 kişilik olabildiği gibi bazı yüksek standartlı devlet yurtlarında tek kişilik odalar da bulunabilmekte.

İnönü Üniversitesine Yakın Yurtlar?

İnönü Üniversitesi merkeze yaklaşık 10 km uzakta bulunmakta. Kampüs içerisinde Kyk ve Özel yurtlar bulunmakta. KYK’ya bağlı Malatya Kız Yurdu, Hacı Hafize Özal Kız Öğrenci Yurdu, İlhan Akıncı Erkek Öğrenci Yurdu kampüs içindedir. Ayrıca Eşref Bitlis Erkek Öğrenci Yurdu da üniversiteye yakın konumdadır. Özel yurtlardan Mevhibe İnönü Kız ve Erkek Öğrenci yurtları da yine kampüs içerisindedir.

Turgut Özal Üniversitesine Yakın Yurtlar?

Turgut Özal Üniversitesi kampüsü geçici olarak Eski Malatya yol üzerinde olup daha sonra yapılmakta olan Beyler Deresindeki yeni binasına taşınacaktır.

Şu anki binasına en yakın yerler şehir merkezinde yer alan Battalgazi Erkek Öğrenci Yurdu, Beydağı Kız Öğrenci Yurdu yurtlarıdır. Ayrıca Çevreyolunda ve merkezde yer alan özel yurtlar ile rahatlıkla günlük ulaşım sağlayabilirsiniz.

[Hata Bildir]
Etiketler:
 • Malatya Yurt
 • Malatya Kyk Yurtları
 • Malatya Özel Yurtlar
 • Malatya Vakıf Yurtları
 • Malatya Kyk Yurt Ücretleri
 • Özel Yurt Ücretleri
 • Kyk Yurtları
PAYLAŞ
YORUMLAR 0
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misin?