14 Ağustos 2022 Pazar
Malatyam- Malatya Portalı
Malatyam
Logo Yanı Reklam

Malatya İftar Çadırı

Malatya İftar Çadırı, Malatyalı hayırsever iş adamlarının destekleri ve Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile her yıl olduğu gibi bu sene de devam ediyor.

Malatya İftar Çadırı
12 Nisan 2022 Salı 17:27

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Malatyalı hayırsever iş insanlarının yardım ve destekleriyle Malatya Büyükşehir Belediyesi günlük 5 bin kişilik iftar yemeği dağıtıyor. Kapalı Çarşı üstünde kurulan iftar çadırı; 7’den 70’e engelli, yaşlı, öğrenci ve iftar saatinde evine yetişemeyen binlerce Malatyalının iftarlarını açtıkları mekân haline geldi. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında, Büyükşehir Belediyesi ayrıca 65 yaş üstü engelli, yalnız yaşayan ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşların iftarlıklarını evlerine servis ediyor.

Belediye bünyesindeki tiyatro ekipleri de ilçelerde özellikle çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz, meddah ve orta oyunlarını sergilemeye devam ediyorlar. 15 Temmuz Meydanında kurulan platformda iftar öncesi ve iftar sonrası yerel uydu televizyonlarında da Ramazan ayının manevi atmosferine uygun programlar yapılıyor.

Malatya İftar Çadırları Nerede?

Büyükşehir Belediyesinin Kapalı Çarşıdaki iftar çadırı dışında İnönü Üniversitesi de başta Araştırma hastanesinde olmak üzere iftar çadırı düzenlemekte. Pandemiden dolayı evlere servis ön planda.

[Hata Bildir]
Etiketler:
  • Malatya İftar
  • Malatya İftar Çadırı
  • Malatya İftar Çadırı Nerede
Yorumlar / 0
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazmak ister misin?
PAYLAŞ