Malatya Hayvanat Bahçesi

Orduzu Hayvanat Bahçesi olarak da adlandırılan Malatya Hayvanat Bahçesi, 70 dönüm üzerine 78 tür ve 1315 hayvan ile bölgede tek olma özelliğine sahip.

Malatya Hayvanat Bahçesi
14 Ağustos 2022 Pazar 18:54

70 dönümlük alan üzerine konuşlandırılan Malatya Hayvanat Bahçesi özellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi’nde tek olma özelliğine sahip. Orduzu Hayvanat Bahçesi, içerisinde 78 türden 1.315 hayvana ev sahipliği yapıyor.

2021 yılı içerisinde 54 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edilen Malatya Hayvanat Bahçesi sadece Malatyalıların değil çevre illerin de uğrak noktalarından biri haline geldi. Çocuklar televizyonlarda gördükleri hayvanları burada canlı olarak görme imkânı buluyorlar. Aileler çocuklarına hayvan sevgisini aşılayabilecekleri birlikte gelip güzel vakit geçirecekleri bir mekân. Gaziantep Hayvanat Bahçesindeki kadar çeşitlilik olmasa da azımsanmayacak kadar hayvan var. Başka hayvanat bahçesinde doğup büyümüş ve hayvanat bahçelerine uyum sağlamış hayvanlardan seçilen hayvanlar, adaptasyon noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar. C tipi Hayvanat Bahçesinde koruyucu hekimlikle hayvanlara hasta olmadan müdahale edilmekte. Hayvanlara belirli periyotlarla sağlık taraması yapılmakta ve mevsimsel şartlara göre beslenmekte.

Malatya Hayvanat Bahçesi Açık Mı?

Malatya Hayvanat Bahçesi sabah 09:00 ile akşam 17:00 arası ziyaretlere açık.

Malatya Hayvanat Bahçesi Telefon

Hayvanat bahçesine 0422 377 88 21 nolu telefon ile iletişim kurulabilir.

Malatya Hayvanat Bahçesinde Bulunan Hayvanlar

Malatya Hayvanat Bahçesinde aslan, kaplan, kurt, ayı, sırtlan, zebra, kanguru, kirpi, rakun, karaca, geyik, ceylan, dağ keçisi, babun ve diğer maymun türleri, at, lama, kaz, tavuk türleri, sülün türleri, keklik, papağan türleri, muhabbet kuşu, kanarya, deve kuşu, ördek, güvercin, örümcek vs. bulunmakta.

Fil, zürafa, su aygırı, timsah, yılan, hipopotam gibi büyük hayvanlar bulunmamakta.

Malatya Hayvanat Bahçesi Nerede?

Malatya Hayvanat Bahçesi, Orduzu pınarbaşında yer alıyor. Orduzu mesire alanına giden yoldan giderken sağda yer almakta. İçinde içeride bir şeyler yiyip içmek için güzel oturma alanları ve restaurant cafesi de bulunmakta. Otopark sıkıntısı bulunmamakta.

Malatya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Malatya Hayvanat Bahçesi girişi ücretli olup cüzi bir ücret alınmaktadır. 6 yaş altı ücretsiz olan girişte sivil 3 TL öğrenci 1.75 TL alınmakta.

PAYLAŞ [Hata Bildir] Link Kopyalandı!
YORUMLAR 2
03-12-2022 13:45
Turgay

Şehir dışından geleceğim pazar günü acik kesin degil mi

Pazar günleri de açık. İletişim no'dan da teyit edebilirsiniz.

02-10-2022 00:57
Gezgin

Pazar günleri açık mı acaba

Pazar günü de açıktır.