Malatya Hasar Tespiti İptal Mi Oldu?

Malatya Yeşilyurt'taki 5,6'lık depremden sonra yapılan hasar tespitlerinin iptal olup olmadığı, hasar tespitlerinin yeniden yapılması gerektiği kamuoyunda gündeme geldi.

Malatya Hasar Tespiti İptal Mi Oldu?
01 Mart 2023 Çarşamba 21:40

Malatya Hasar Tespiti çalışmaları pazartesi günü Malatya Yeşilyurt'ta 5,6'lık depremden sonra https://hasartespit.csb.gov.tr/ adresinden kaldırılmıştı. Bunun üzerine Malatyalılar, Malatya hasar tespiti iptal mi oldu sorusunu soruyor.

30'a yakın binanın yıkıldığı yeni depremde az hasarlı binaların da olduğu teyit edilemese de kamuoyunda hasar tespitlerinin yeniden yapılması gerektiği gündeme geldi. Recep Tayyip Erdoğan'ın, Doğanşehir'de depremzedelerle yaptığı görüşmelerin ardından yapılan açıklamada 5.6'lık depremden sonra hasar tespit çalışmalarının sağlıklı olmadığı ve yeniden yapılabileceği belirtildi.

Özellikle az hasarlı ve orta hasarlı binaların karara bağlanacağı, muhtar askı işlemlerinin geciktirileceği ön görülmekte. Ancak herkesin itirazda bulunacağı hesaba katılırsa mevcut durum üzerinden süreci hızlandırmak için mevcut tespitlerle askıya çıkılabileceği ve ardından tüm binaların tekrar kontrol edilmesi de söz konusu. Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinin askı ilanları muhtarlıklarda ilan edilmesi durumunda e devlet üzerinde itiraz butonları aktif olacak.

PAYLAŞ [Hata Bildir] Link Kopyalandı!
YORUMLAR 0

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?