29 Eylül 2022 Perşembe
Malatyam- Malatya Portalı
Malatyam

Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri yine İstanbul Yenikapı'da

Geleneksel hale gelen Malatya Günleri, 2022 yılında da devam ediyor. Bu yıl 5.si düzenlenecek olan Malatya Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı'da yapılacak.

Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri yine İstanbul Yenikapı'da
22 Eylül 2022 Perşembe 11:30

Geleneksel 5. Malatya Tanıtım Günleri, 2022 yılında da devam ediyor. İstanbul Yenikapı Malatya Günlerine konukluk edecek. Yenikapı Sahil Etkinlik alanında yer alacak Geleneksel Malatya Günlerinde içli köfteden yaprak sarmasına, dut pestilinden pekmeze, kayısından diğer tüm Malatya ürünleri yer alacak. Malatya’nın eşsiz güzelliklerinin, yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 5. Geleneksel Malatya Tanıtım Günlerinde yer alacak. Yöresel ürün ve yemeklerin satışının da yapılacağı etkinliğin sloganı "Arslantepe'den Yeditepe'ye" ve "Biz birlikte Malatya'yız" oldu. Etkinliği, MAKON (Malatya Konfederasyonu) ve MASTÖB (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği); Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi iştirakleriyle organize ediyor. Yapılan basın açıklamasında "Dünya’ya örnek olan, hoşgörü ve kardeşlik kültürümüzü, birlikte yaşamı paylaşan zengin ve köklü Malatya mozaiğini ulusal ve uluslararası platforma taşımak ve tanıtmak amacıyla tüm halkımız davetlidir" dendi.

Malatya Günlerinde Yeşilyurt, Battalgazi, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge ve Yazıhan Belediyeleri stant açacak. Malatya günleri açılış ve protokol konuşmaları 22 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Malatya kültürünün tanıtımı, yöresel ürün ve yemeklerin satışının yapılacağı Malatya Yöresel Günleri Festivali çerçevesinde çeşitli kültür sanat etkinlikleri de gerçekleştirilecek. Festival 25 Eylül Pazar günü sona erecek. Festivalde son gün Hakkı Bulut Konseri de olacak.

[Hata Bildir]
Etiketler:
  • Malatya Günleri
  • Malatya Tanıtım Günleri
  • Malatya Günleri 2022
  • Geleneksel Malatya Günleri
  • Yenikapı Malatya Günleri
  • İstanbul Malatya Günleri
PAYLAŞ
YORUMLAR 0
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misin?