22 Mayıs 2022 Pazar
Malatyam- Malatya Portalı
Malatyam
Logo Yanı Reklam

Çilesiz Semt Pazarı Açıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Çilesiz Semt Pazarının açılışını gerçekleştirdi. Dev alan sadece semt pazarı için ayırtılmadı. Projede pek çok tesis mevcut.

Çilesiz Semt Pazarı Açıldı
29 Kasım 2021 Pazartesi 03:11

Yeşilyurt Belediyesi, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı ve sonunda sosyal kompleksin bir kısmını faaliyete sokulduğu kapalı semt pazarını açtı. Kapalı semt pazarı 114 araçlık otoparka ve toplam 5.946 m² alana sahip. 7.867.000 TL’ye mal olan kapalı Pazar esnafın ürünlerini rahat bir şekilde sergileyeceği toplam 112 tane dükkân yer alacak şekilde tasarlandı.

Semt Pazarı Dükkanları Boş

Çilesiz semt pazarı açılmasına rağmen tam kullanımda değil çünkü dükkanlar pahalı ve birçoğu hala satılamadı. O yüzden de ne zaman tam faaliyete geçeceği özellikle şu pahalı süreçte meçhul.

Ancak Ramazan ayında Ramazan etkinlikleri ve şenlikleri düzenlendi. İç mekanlar ise fuar alanı olarak da kullanılıyor.

Alanda Yapılacak Diğer Tesisler

Çilesiz semt pazarı alanına farklı planlamalar da söz konusu. Alışveriş noktalarının dışında Millet Kıraathanesinin yanı sıra sosyal yaşam alanları, çocuk oyun alanları, otopark, restaurant ve sportif mekanları da olacak. Yetkililer buranın erdem okulları, kütüphane, fitness alanı, kafeterya, cami, çocuk oyun alanları, sosyal donatıları ve çevre düzenlemesiyle birlikte modern, farklı ve alanında örnek gösterilecek bir proje  ile cazibe merkezi halline geleceğini belirttiler.

[Hata Bildir]
Etiketler:
  • Çilesiz Semt Pazarı
  • Çilesiz Pazarı
  • Yeşilyurt Semt Pazarı
  • Çilesiz Pazar,
PAYLAŞ