Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Düşürün bu hükümeti.

Düşürün bu hükümeti.

Çünkü bu hükümeti darbeciler iş başına getirmedi. Demokratik seçimle, halkın iradesinin tecellisiyle iktidara geldi. Düşürün çabuk. Çünkü bu hükümet, millete yakın duruyor. Tarihe, kültüre yakın duruyor. Karanlık odaklarla işbirliği yapmıyor. Hele onların emirlerini hiç dinlemiyor. Türkiye’nin ekseni kayıyor. Düşürün, çünkü bizi düşürmek istiyor. Türkiye elden çıkacak. Düşürmezseniz biz düşeceğiz.

Ne yapıp edin düşürün bu hükümeti. Bu amaçla hiç bir ahlaki ilke tanımayın. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Yeter ki düşürün bu hükümeti. Eğer düşürmezseniz, alanımız daraldıkça daralıyor. Kıpırdayacak mecalimiz kalmayacak. Bütün “vatansever” unsurlar, teröristler, ulusalcılar, tüm örgütler amaç birliği yapın. Çünkü imtiyazımız elden gidiyor. Kendimizden menkul seçkinci iktidarımız yıkılıyor. Millet egemen oluyor. Barış demokrasi, insan hakları egemen oluyor. Düşürmek için tüm yolları deneyin. Vurun. Belden aşağı vurun. Arkadan vurun. Terörle vurun, siyaseten vurun, manşetlerle vurun. Silahlı, silahsız tüm unsurlar birleşerek hükümete karşı komplolar yapın. Bu tarafta yapın, dönüp öbür tarafta hükümeti suçlayın. Tüm basın, siyasi partiler aleyhte propagandalar yapsınlar. Her fırsatta milleti kışkırtın. İnfial uyandırın. Gerilimi, husumeti, nefreti körükleyin. Çatışma çıkarın.

Bir an önce düşürün hükümeti.

Değilse Türkiye dünya siyasetinde söz sahibi olmaya başladı. Yarın daha da etkili olacak. Artık eskisi gibi cinayetlerimizi rahatlıkla işleyemiyoruz. Türkiye kendi dinamiklerini harekete geçirdi. Şimdi dünyanın her yerinde, her platformda karşımıza dikiliyor. Eskisi kadar serbes, fütursuz, sorumsuz hareket edemiyoruz. Türkiye’nin öncülük ettiği yeryüzü vicdanı bize karşı ayaklanıyor, hesap soruyor. Buna izin vermemelisiniz. Kendi aranızda ittifak kurun, oyunlar kurun, bir an önce düşürün hükümeti. Size verdiğimiz görev bu. Alçaklık edip, ülkeden, milletten yana duygusallığa kapılmayın. Emirlerimizi sorgulamayın. Size verdiğimiz görevi yapın. Sizin göreviniz bizim emirlerimizi harfiyen yerine getirmektir. Gerekirse darbe yapılsın. Askeri yolla, olmuyorsa yargı yoluyla darbe yapın. Daha da olmuyorsa işte terörle de size destek veriyoruz. Yeter ki bir an önce düşürün hükümeti. Yarın çok geç olabilir. Yarın, hukuk ve demokrasiyi daha da ileri götürmüş, barış ve kardeşlikte bütünleşmiş Türkiye, hepimizin zararına olacaktır. Huzurlu diri bir Türkiye, bizim için ölüm demektir. Türkiye’ye huzur vermeyin. Huzurunu kaçırın. Tedirgin edin. Gözünü açmasına, sorunlarını akıllıca çözmesine izin vermeyin. O’nu soluksuz bırakın. Enerjisini kalkınma ve ilerleme yolunda harcamasına müsade etmeyin. Dışa açılmasının önünü alın. Yaralayın. İç kanamalar yaşatın. Anaları ağlatın, babaları ağlatın. Sonra da dönüp akan kan ve gözyaşları üzerinden siyaset yapın. İstediğiniz elverişli şartlar oluşturulacaktır. Yeter ki, düzeni bozun, gidişi durdurun.

Ne pahasına olursa olsun düşürün bu hükümeti.

Çünkü bu hükümet, Türkiye’yi dünyanın en kalkınmış 17. Ülkesi yaptı. Enflasyonu ezdi. Milli hasıla bir trilyon seviyelerine tırmanıyor. Komşularıyla ve bütün dünyayla iyi ilişkiler kurmasının da sağladığı avantajla, ihracatı 120 milyar dolar seviyelerinde. Çoğu Avrupa ülkeleri küresel ekonomik krizle çökmenin eşiğine gelirken, sizde artı büyümeler başladı. Onun için düşürmelisiniz hükümeti. Türkiye kalkınmamalı. Gelişmesin. İlerlemesin.

Düşürün bu hükümeti.

Çünkü ekonomi hızla toparlanıyor. İşsizlik de azalmaya başladı. 15 bin kilometre duble yol yapıldı. Yapılan konut sayısı 500 bin’lere varmak üzere. Kredi notu sürekli artıyor. IMF’ye ihtiyaç kalmadı. Sağlık sorunları çözümleniyor. Her ile üniversiteler açılıyor. Türkiye dünyanın önemli enerji kavşağı oldu. En önemlisi de barış ve kardeşlik açılımı ile milli birlik, bütünlük sağlam temellere oturtuluyor.

Eğer hükümet düşürülür de istikrarsızlık başlatılamazsa, bir daha Türkiye’nin önü alınamaz.

Vatan millet aşkına düşürün hükümeti!

Birileri belki de böyle diyordur.

Demiyorlar mı? Demiyorlar mıdır?

 Yazarın izni ile HaBertaraf'tan alınmıştır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 383
Bu Ay : 4181
Toplam : 4181

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom