Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

KUR’AN VE SON PEYGAMBERİ İNSANLIĞA DÜŞMAN OLARAK GÖSTERMEK

KUR’AN VE SON PEYGAMBERİ İNSANLIĞA DÜŞMAN OLARAK GÖSTERMEK FİTNENİN EN BÜYÜĞÜ OLABİLİR Mİ?

Kadir GÜLTEKİN

 

Kendilerini, “İslâm’a hizmet edenler” ve “Allah yolunun savaşçıları” olarak tanımlayan gafil, densiz ve münasebetsiz bazı kimselere, İslâm’ın ve son peygamberin yakasından ellerini çekmelerini yazmıştım.

 Söz konusu, bu gafil ve densiz adamlar, Kur’an ile peygamber ile insanlara saldırmakta ve insanlığı sadece tehdit etmektedirler. Kur’an ve son resul, bu gafiller elinde bir sopa, bu sopa ile insanları hizaya getirmeye, kendi hizalarına getirmeye çalışıyorlar; kendi hizaları ise Allah’a ve peygambere en uzak olan hizadır.

 “Fitne kalmayıncaya kadar savaşıyorlarmış…” Ey gafiller bilmiş olasınız ki, fitne bizatihi sizlersiniz. Ey gafiller, Kur’an’ı kendi ayağınıza bağ ve pranga yaptınız, peygamberi başınıza püsküllü bela ettiniz… Keşke bunun farkına varabilmiş olsaydınız.

 Sağa bakma haram, sola bakma haram, hele önünüze yani karşınıza hiç bakmayın külliyen haram; adamın arkasında gözü olsa arkasına bakacak, fakat siz ona da izin vermezsiniz… Bu adam “sizin Müslümanlığınız sizin olsun” demez mi size… “Eşyanın tabiatında mubahlık esastır” düsturunu bunlara söyleyen olmadı mı? Ne hakla hayatı insanlara zehir etmeye kalkıyorsunuz? Ortadan kalkması gereken bir fitne varsa, öncelikle sizsiniz.

 Söz konusu bu gafiller kendilerini “yeryüzünde Allah adına iş görecek halifeler” ilan ettiler; sonra, Allah’ın yardımcıları olarak kendilerini konumlandırdılar. Böyle olunca Allah yeryüzünden elini eteğini çekmiş oldu, bizim aslan parçaları Allah adına iş yapmaya başladılar(!)

 İşe koyulur koyulmaz, akıl almaz zalimliklere imza atan bu zalimler, merhametlilerin en merhametlisi olan Allah, âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber adına, insanlara zalimce saldırmaya devam ettiler. Bu densizlerin hali, İslâm’ın aleni düşmanları için bulunmaz bir fırsattı, bu fırsatı değerlendirmek onlar için ne güzel bir imkândı. Artık, Taliban, el kaide ve DAEŞ imalatı kolaylaşmış ve çantada keklikti…

 Bakara suresinin 193, Enfal suresinin 39. Ayetinde, ortadan kaldırılması için gayret gösterilmesi istenen fitne asla ve asla ortadan kaldırılması mümkün olmayan fitnedir. Ortadan kaldırılması istenen, ortadan kaldırılması imkânsız olan fitne ŞİRKtir. Dinin (İslâm’ın) sadece Allah’a has kılınması, şirkten uzak durmaktır. Şirkten uzak kalmayı başaran için ortadan kalkması istenen fitne gerçekten ortadan kalkmış olacaktır.

 Fitne, Kur’an’ın muhtelif ayetlerinde, zulüm, baskı, fesat, kargaşa, imtihan, deneme, bela vb. anlamlarında kullanılmıştır. Uzak kalınması istenen fitne Yunus 18 ve Zümer 3. Ayette belirtilmiştir. Şirkten uzak olarak, Allah’a kulluk edebilir isek, dini (İslâm’ı) Allah’a has kılmış oluruz…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 862
Bu Ay : 4306
Toplam : 4306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom