Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

KUR’AN’A GİDEN YOL ÜZERİNE KONULAN TUZAK VE BARİYERLER

KUR’AN’A GİDEN YOL ÜZERİNE KONULAN TUZAK VE BARİYERLER

Kadir GÜLTEKİN

 

Şeytanın en büyük hilelerinden birisi de, ortadan kaldıramadığı hakikatlerin yolunu kesmesidir. Bu fiilini gerçekleştireceğine dair yemin eden şeytan (Araf 16) bütün gayreti ile faaliyetlerine devam etmektedir. Şeytanın insandan da, cinden de, olacağına ilişkin bilgi sahibi olanlar, kurulan tuzak ve bariyerleri tespit etme ve bu tuzaklara yakalanmama konusunda daha şanslıdırlar. Bu şansı ancak ve ancak Kur’an ruhu ile beslenenler yakalayabilir.

 

Tasavvuf, Kur’an yolu üzerine konulmuş tuzakların belki en büyüğüdür. Tarikatlar ise, Kur’an’a giden yol üzerine kurulan barikatlardır. Tasavvuf tuzağına düşmeyenleri, Tarikat bariyerlerini aşanları ise, başka bir tehlike bekliyor. Bu tehlikenin en güzel tarifini gene yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim yapıyor. “Aldatan şeytan, sakın sizi Allah ile aldatmasın.” (Lokman 33, Fatır 5) Aldatan şeytan, Kur’an üzerinde polemikler çıkararak, Kur’an’ın anlaşılmasına engel olmaya çalışmaktadır. Bu polemiklerden bazılarını sizlere vermiş olayım.

“Kur’an’ın bir zahiri bir de bâtınî anlamı vardır, Kur’an ayetlerinin bazıları bazılarının hükmünü kaldırmıştır, bazı hadisler bazı ayetlerin hükmünü kaldırmıştır, Kur’an Arapçadan başka dille yazılamaz ve okunamaz, Kur’an tecvit ile okunmalıdır, Kur’an’a abdestsiz dokunulamaz, Kur’an’ın gerçek manası asla ve asla bilinemez” gibi ortaya atılan iddiaların bazıları şeytanca bazıları ise cahilce olup, Kur’an’ın anlaşılmasını zorlaştırmaya ya da imkânsız hale getirmeye yöneliktir. Bu tuzak ve bariyerleri aşacak olanlar, din-i İslâm’ı sadece Allah’a has kılarak yaşayan ve Kur’an-ı Kerim’e aklı ile yönelen müminler olacaktır…

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 661
Bu Ay : 3145
Toplam : 3145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom