Aygül KALKAN

Aygül KALKAN

ayglkalkan@hotmail.com

EŞİMİ BAĞIŞLA BANA ALLAHIM!!

EŞİMİ BAĞIŞLA BANA ALLAHIM!!

Kadın hastaydı ve sürekli söyleniyordu ağrılarını. Adam da pek sağlam sayılmazdı hani. Sürekli birbiriyle didişip dururdu 30 yıllık bu çift. Günlerden bir gün yine hastalık hastası olduğunu düşündüğü karısını doktora götürdü adam uflayıp puflayarak. Tahlilleri yapıldı kadının ve gözleri büyüdü sonuçları gören doktorun “tekrar “ dedi. Tahlillerin tekrarı bitmek bilmedi. Adam hala karısının turp gibi sapa sağlam olduğunu söylenip dürüyordu. Ve o gün doktorun ağzından dökülenler hiçte iç açıcı olmadı.”Kansersin sen!!!” dedi doktor kadına ve geçmiş olsun dedi geçmeyeceğini kendiside bilerek. Kadın dondu kaldı onca yıl çektiği ağrının adının konmasına inanamadı. Olmasaydı, gelmeseydim, bilmeseydim dedi durdu. En çokta kendisinin hasta olduğuna inanamayan kocasına ne diyecekti?

Bir gün kadın baktı kocasının gözlerinin içine. Öyle anlaşırlardı bi şey isteyeceği zaman kadın uzun bakardı beyinin gözlerinin içine. Adam anladı ve sordu cevabını bilmek istemeyeceği soruyu : “ne oldu hanım?” kadın sustu ve devam etti :”kanser oldum..” sustu herkes, karardı dünya, dar geldi oda adama ve attı kendini balkona. Ağlamaya başladı adam yalvararak Allaha :”Allahım eşimi bana bağışla”. Bunu duyan kadın hızla giderek beyinin yanına tuttu ellerini ve ağzından çıkan sözler adamı yıkan sözler oldu : “Ben iyiyim Allah seni başımdan eksik etmesin “.

İşte bir aşk hikayesi..Nikah memurunun sorduğu o soruya “hastalıkta/sağlıkta birlikte olmaya” evet dediğimizin ispatıdır bu. Eş olmak, sahiplenmek her şeyiyle, iyi günde, kötü günde başında olmak sevdiğinin..Allahım eşleri birbirine bağışlasın ve iki cihanda ayrı koymasın.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 143
Bu Ay : 5337
Toplam : 5337

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom