Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

AMAÇLARI BİZE CEHENNEM HEDİYE ETMEK

AMAÇLARI BİZE CEHENNEM HEDİYE ETMEK

-IŞİD Siyonistlerin oyunu, oyuncağıdır-

 

Adalet duygusu, düzen kurma yeteneği kalmamış süper güçler, yeryüzünü fesada vermekle çıkar elde edeceklerini, egemenliklerini sürdüreceklerini sanıyor.

İkinci dünya savaşından bu yana ideolojiler ve ideolojik örgütler, devletlerin işleyişini kontrollerine almayı başardı. Bir döneme kadar devletler ideolojileri kullanıyordu. Şimdi ideolojilerin devletleri kullandıkları söylenebilir. Yaşadığımız tehlikenin en can alıcı noktası budur. Karşımızda bir devlet aklı yoktur. Gizli, kirli, karanlık amaçları olan örgütler var ve bunlar maalesef devlet imkânlarını kullanarak dünyayı ateşe verebiliyor. Örgütlerle devletlerin bağlantılarını bu nazarla, bu dikkatle çözümleyelim bir de. Bu bağlamda ABD öncülüğündeki devletler ittifakının arkasındaki kışkırtıcı güç olan Sionizm, özellikle Ortadoğu’da kaynatılan cehenneme odun taşımaktadır.

Ele geçirdiği tüm kritik nokta ve imkânları tehdit, şantaj olarak kullanan bu örgüt uydurma korkular, uydurma beklentiler, umutlar, uydurma tehditler, örgütler peydahlayıp, karıştırmak istediği bölgeye kuduz köpek gibi salmaktadır. Bugün Ortadoğu’da olan olayların perde arkasında böyle bir şeytani kurgu vardır. IŞİD bu alçakların maşası rolünü üstlenmiştir. Uşak olanlar, piyon olanlar görevlerini kusursuz yaptıktan sonra sümkürüş çaputu gibi bir kenara atılacaktır. İnsanlık adına bizim duyduğumuz utanç ve yüz karası, onların övünç madalyasıdır. Hainlerin onuru ancak bu kadardır. Piyonlar, maşalar onurlu bir hayatın taliplileri olamazlar, olamadılar. Onların onuru, sözüm ona içlerinden çıktıkları coğrafya ve toplumları, tarifsiz ıstıraplar ve hicranlara salarak çekip gitmektir. Olaylara bir de bu gözle bakınız.

ABD hiçbir zaman Ortadoğu’da barışın tarafı olmadı. Afganistan’dan Mısır’a, Libya’ya kadar karıştırabildiği kadar bölgeyi karıştırmak istedi. Bu fesat şebekesine elbette İngilizler, çoğu Avrupa ülkesi ve asıl İsrail zevkle katıldılar.

Karışıklıklara en samimi tavır ve çözümü Türkiye geliştirdi. Şimdi Suriye ve Irak özelinde konuşalım: Genel anlamda Türkiye, halkların kardeşliğini esas alan, insan odaklı politikaların savunucusu oldu. Irak’ta mezhep ve kavmiyet taassubuna dayalı bir siyasetimizin olmaması, olabildiğince kapsayıcı, kuşatıcı olduğumuz içindir. Kimseyi varoluş havzamızın dışında görmedik. Farklılıkları medeniyet havzamızın zenginliği sayarak, birlikte yaşamanın yollarını aradık, açtık. Maliki yönetimine Türkiye’nin yaptığı uyarıların temelinde bu hassasiyetler vardı. Zaman içinde Türkiye’nin haklılığı anlaşıldı. Kendi içimizden bile Türkiye’nin duruşunu eleştirenler, Iraklı siyasi aktör, dini lider veya aşiret reislerinin geldikleri son aşamada bizimle aynı çizgiyi paylaşıyor olmaları karşısında dut yemiş bülbüle döndüler. Kısa mesafeli, ufuksuz ve daha da önemli kendi ülkesinin hayrını öne almayan düşüncelerin temsilcileri, ülkemizi ve iktidarı zora sokmak için şimdi başka nedenler, gerekçeler bulma peşindeler.

Suriye politikamızın üzerinde yükseldiği nedenler ve amaçlar da aynıdır. Suriye Ulusal Devrim Konseyi ve Özgür Suriye Ordusu ‘Suriyelilik’ ortak paydasında örgütlenmiştir. Türkiye bu örgütlenmeye açık destek verdi, veriyor. Hiçbir dini veya etnik ayrım yapmaksızın, Sünnilerden Ezidilere, Kürtlerden Araplara kadar tüm Suriyeli mültecilere ensar sıcaklığı ve anlayışıyla kucağımızı açtık. Türkiye’nin ‘makul muhalefet’i destekleme çağrısına olumlu cevap verilseydi, bugün belki de Irak’ta da, Suriye’de de barış yolunda büyük mesafeler alınmış olacaktı. Olmadı. Uluslararası tazyikler karşısında mecburen toplantılara, konferanslara katılan başta ABD ve onun müttefikleri, Türkiye’nin çıkış yolu arayışlarını sabote etmek için ellerinden geleni yapmaktan geri durmadılar. Şimdilerde anlıyoruz ki, meğer ağırdan alma işleminin gerisinde gizlenen nedenlerden biri de ABD ve İngilizlerin IŞİD’i olgunlaştırma, eğitme amaçlarıymış. Çünkü bu bölgelerdeki muhalefet şu ya da bu şekilde özgür bir çizgiye, duruşa sahip ve daha da önemlisi Müslüman, demokrat.

Oturuşmuş sistemi ile Türkiye’nin hemen yanında, Suriye ve Irak’ta da özgür ve demokrat modellerin ortaya çıkması, batı ve İsrail tarafından asıl tehdit ve tehlike olarak değerlendirilir, değerlendirilmiştir. ABD böyle bir sükûnet ve barış ortamını istemez. Bir şekilde halkıyla devleti arasında keskin uçurumları, çatışmaları geride bırakmış yeni yapıların var olması, Müslümanların siyasi ve ekonomik olarak dünya politikalarını değiştirecek etkinlikte güç olmaları anlamına gelecektir. Hele bu güçler ortak medeniyet havzalarını birlikte canlandırma, yeşertme potansiyeline sahipseler, ne yapıp edip orayı kurutmanın yolları aranmalıdır. İliklerine kadar sömürülüp perişan edilmeli, bütün maddi-manevi kaynaklar kurutulmalıdır. Kurdukları da, düşündükleri de, yaptıkları da budur. Bu güç yok edilmeli, olmadı zayıflatılmalı, olmadı bölge en azından uzun zaman doğrulamayacağı tarzda yıkıma uğratılmalı, kaosun kucağına itilmelidir. İşte IŞİD’le bunu yaptılar, yapıyorlar.

IŞİD, Siyonistlerin oyunu, oyuncağıdır. Sanırım IŞİD, kâfir efendilerinin kendisinden beklentilerini karşıladı. Evvela İslâm adına çıktı. Şu alçaklığa bakınız. Üstelik Selefîyye ekolüne bağlı olduğunu söylüyorlar. Yani, doğrudan Kuran’a ve Allah Resulü’nün sünnetine göre amel ediyorlar. Bidatlere tavizsiz karşılar. O nedenle camiler, minareler, türbeler dâhil bombalıyorlar. İslâm adına insan nasıl sapıtır veya sapıklık İslâm’ı kılıf olarak nasıl kullanır görüyorsunuz değil mi? Daha vahim olanı önlerine kim çıkarsa katlediyorlar. Çocuk, kadın, yaşlı demeden hunharca kurşuna diziyor, boğazlarını kesiyorlar. Kadınlara, kızlara tecavüz ediyorlar. Ey Allah’tan korkmazlar, ey alçaklar bu yaptığınızın hangi milyonda birini peygamber yaptı? Üstelik öldürdüklerinizin çoğu Müslüman. Bu çapulcu sürüsü asla diktatör rejimlere kurşun sıkmadı. Hatta İsrail’e sıcak mesajlar verdi. Daha iki gün önce İsrail, IŞİD’in kendileri için zararlı olmadığını ifade etti. Şimdi de kalkmış, peydahlayıp aramıza saldıkları ve gerçekten acımasız rolünü son derece profesyonel, sahici oynayan IŞİD’e karşı savaş açıyorlar. Yalan söylüyorlar. Amaçları topraklarımızı daha çok talan etmek.

Amaçları insanımızı öldürmek; kadınlarımızı dul, çocuklarımızı yetim bırakmak.

Amaçları bölgeyi daha da karıştırmak, içinden çıkılmaz hale getirmek.

Amaçları çözümsüz problemler ağı içinde hayatı yaşanmaz kılmak.

Amaçları aklımızı, ruhumuzu, vicdanımızı yok etmek.

Amaçları aşkı, sevgiyi, coşkuyu kırıp, kurutup, aramıza öfke, nefret, şiddet ve barbarlık tohumlar ekmek.

Amaçları kardeş kavgasını, belki asırlar sürecek mezhep savaşları çıkarmak. Amaçları bize cehennem hediye etmek.

Devlet, dışişleri ve ordusuyla bütün bunları, bizden daha çok, daha detaylı görüyor, düşünüyordur mutlaka. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 69
Bu Ay : 3513
Toplam : 3513

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom