Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

İKTİDAR AFFETSE MİLLET AFFETMEZ!

İKTİDAR AFFETSE MİLLET AFFETMEZ!

 

 

Fethullah Gülen, "Gelin bütün günahlarımızdan tövbe edelim ve bir arınma süreci başlatalım. Dünkü kavgaları şimdilerde yeniden kavga vesilesi yapmayalım. Gelin birbirimizi kucaklayalım" demiş.

 

Geç de olsa hıyanetin, arkadan vurmanın işe yaramadığını anlamış. Geç de olsa nedamet mi getiriyor, taktik mi geliştiriyor bilinmez. Geç de olsa başaramayacağını görmüş. Hükümeti yıkamayacağını, Ak Parti’yi siyaset sahnesinin dışına atamayacağını ama daha da önemlisi artık milletin iyi niyetini istismar edemeyeceğini anlamış.

 

"Gelin bütün günahlarımızdan tövbe edelim ve bir arınma süreci başlatalım.” Diyor. Diyor ama müritleri veya şakirtleri onun da sözünü tam yayınlamıyorlar. Perdeliyor, kırpıyor, kesiyorlar. Ona sansür uyguluyorlar. Hinlikte, numara çekmede artık birbirleriyle yarışıyorlar ya. (Bu konunun arka planını anlamak isteyenler Fehmi Koru’nun Star’daki “Bu İşte Bir Tuhaflık Yok mu?” yazısını okusunlar) Şimdi çok muhterem hoca efendilerini de zaman zaman kenara itiyorlar.

 

Bir örgüt bunları parmağında oynatıyor diyorum da inanmıyorsunuz. Üstelik bu örgüt, CIA’nın karanlık dehlizlerinde kötü niyetli insanlarla ilişki içinde. Bu örgütü Siyonistlerin karanlık planlarını icra eden MOSSAD etki altına almış vaziyette. Yoksa kurumlara, hükümete bu kadar densiz, dengesiz saldırılar yapılır mıydı? Kendinden olmayan, sana haraç vermeyen, senin şantajına boyun eğmeyen kim olursa, onu yok etme yolunu seç. Buna da hizmet de. Olacak şey mi? Ak Parti’nin kolunun kanadının altına girerek, suret-i haktan gözükerek kendine uygun pozisyonları ele geçir, devlet imkânlarını kullan, sonra da Başbakan’dan başlayarak yöneticilerin mahremlerini dinle, otel odalarına kameralar yerleştir, kasetlerle millete tuzak kur, tehdit et; bu hangi dine, hangi vicdana, hangi İslam’a sığar? Olmadı doğrudan bir kalkışmaya gir, amacı başbakan’ı tutuklamak olan bir operasyon başlat. Türkiye’nin dışarıda ve dış siyasette elini zayıflatmak, onu terörle ilişkilendirmek için olmadık yalan yayınlar yap, kumpaslar kur; sonra da “Gelin barışalım” de. Meğer ne kadar akıllı, ne kadar vicdanlıymışsınız da haberimiz yokmuş.

 

Umarız iyi niyetle hatalarınızı anladığınız için bedduaya değil tövbeye ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Umarız bir özeleştiri yapmışsınızdır. Sizinle millet arasında artık bir itimat bir güven sorunu var. Bunu aşmanıza imkân yok gözüküyor. Tövbenizin de artık inandırıcılığının kalmadığını herkes biliyor. Her şeyinize sahte gözüyle bakılıyor. Bunun böyle olduğunu en başta sizler biliyor ve muhtemelen biz aptallara, biz hiçbir planı anlamayacak kadar geri zekâlı olan kişilere o ileri aklınızca hamle yapıyorsunuz. Lafı dolandırmadan söyleyeceğim: Siz bu kadar alçak bu kadar hain, bu kadar kişiliksizsiniz. Beni öldürmeye gel, en ölümcül darbeler vur, başaramayınca benim dini duygularımı harekete geçirmeye çalış, benden merhamet dile. İyi niyetimi istismar et, ağla, sızla, yalvar. Bırakınız İslâm’ı, Müslümanlığı, onurlu hiçbir insan böyle yapmaz. Şu içine düştüğünüz durum, sefil ruhların içine düştüğü aşağılıktan başkası değildir.  İyiliğimin ve iyi niyetimin ne kadar kullanılmaya elverişli olduğunu anladınız nasılsa değil mi? Melekler şeytanlık yapmaz; ama görüyorum ki, şeytanlar iyilik yapmakta, iyi gözükmekte de mahirlermiş. Karıştırdığınız bunca halttan sonra nasıl böyle davranıyorsunuz anlayamıyorum.

 

İşte şimdi açıkça söylüyorum: Biz evet iyi niyetli, evet saf ve evet umarız Salihlerdeniz. Ancak kendi yok oluşumuza imkân verecek kadar da dangalak olduğumuzu kim söyledi? Biz bütün oyunları vaktinde görüp durmamıza rağmen her defasında sizlere sadece evet sadece mümin olduğunuzu var sayarak oradan hareketle bir imkân bir fırsat verdik. Hainlik planları yaptığınızı da biliyorduk. Ancak siz o imkânı, bizim kardeşlik yaklaşımlarımızı kötü, çok kötü kullandınız. Belki de son zamanlarda kendinizde bir güç vehmettiniz. Biz vaktiyle bunu da fark ettik. Şımardınız. Türkiye’yi istediğiniz gibi yönlendireceğinizi, iktidarı düşüreceğinizi, desteklediğiniz partilerin seçimler kazanacağınızı sandınız. Çok akıllısınız ya. Nasıl olsa elinizde bir sürü dinleme notları, görüntü kasetleri, montajlar vardı. Siyonistler arkanızdaydı. Vatikan arkanızdaydı. Paranız vardı. Güç sizdeydi. Hele Fethullah Gülen bir hoca, bir vaiz olmanın ötesinde ruhani bir aziz (belki gizli kardinal) bir ermiş, bir mehdi, sanki bir nebiydi. Kâinat İmamı’ydı. İşte şimdi o Fethullah Gülen’in başında olduğu veya başında rehin tutulduğu örgütün, Siyonist ve Mason uzantısı bu gizli örgütün planları deşifre edildi. Eli, ayağı, kolları bir bir kesiliyor. Örgütün şeması, çalışma şekli ortaya çıktı. Zamanı geldi: Her an ölümcül bir darbe yiyecekler. Hele Başbakan’ın adaylık konuşmasında çok net ve ısrarla vurguladıktan sonra. Şimdi bunu örgüt başı da biliyor. Korkuyu damarlarında hissediyor. İnsanları ajite etmek için hüngür hüngür ağlar ardından da deste deste paraları himmet olarak götürürdü ya. Şimdi rol icabı, görev icabı değil hakikaten ağlayacak. Zırıl zırıl ağlayacak. Hem sonra onu ve uşaklarını, çok sevdikleri ülke hani ‘otorite’ dedikleri İsrail de kurtaramayacak.

"Gelin bütün günahlarımızdan tövbe edelim ve bir arınma süreci başlatalım.” demiş. “Hata ettim” demeyi o pis kibrine yediremiyor. Hata edenler toplamına iktidarı da katıyor ve karşılıklı bir uzlaşmaya, barışmaya kapı aralıyor. Çok akıllı ya. Pensilvanya bilmeli ki tövbe etse de etmese de bu ülkeye ve millete karşı yaptıklarının hesabını feci şekilde ödeyecekler. İktidar affetse millet affetmez. Biz affetmeyeceğiz. Hayır, ciğerini sökeceğiz. Şimdi git seni İsrailli dostların kurtarsın. Oradan da dost bulamayacaksın. Senin kullanılmaya elverişli bir yanın kalmayınca, o çok değer verdiğin dostların tarafından sıkılmış limon gibi atıldığını görüyorsun, göreceksin. Rezil olacaksın. Senin böyle bir tövbeye ihtiyacın fazla. Suçun boyunu çoktan aştı. Sen ülkeyi bu kadar ucuz, devleti bu kadar basit mi sandın? Hele bu Türkiye Cumhuriyeti olunca böyle mi sandın? Her ne ad ve maksatla olursa olsun, yaptığınız casuslukların ve düşmanlarımızla ittifakın bedelini ödemelisiniz. Bu tavrı sürdürmediği takdirde Ak Parti’ye olan mesafemizi de yeniden düşünebiliriz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 272
Bu Ay : 3716
Toplam : 3716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom