Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

SON ÇAĞRI

SON ÇAĞRI

 

Ey cemaat-i Müslimin,

Ey vicdanı olan herkes,

Ey analar, babalar, kardeşler,

Ey şakirtler!

Bu size ve ilgili herkese son çağrı olsun.

Uyanın ve kendinize dönün. Evet, önce kendinize dönün. Kendinizle barışın.

Bakın “inanca, İslâm’a, ülkeye, doğruluğa dönün” demiyorum. Kendinize dönün diyorum. Kendine dönmemiş, kendini bulmamış insanın döneceği bir kıble olamaz. Kendine dönememiş, kendini bulamamış insanın bulacağı bir yol, bir değer olamaz. Örgütler, çeteler bu yalın insan gerçekliğini bildikleri için önce insanı kendi gerçekliğinden koparırlar. İnsan yaşayan bir ölü gibi olur. Ruhu, benliği bağlanır. Gözü kulağı kapanır. Artık o insan koşullandırıldığı sözlerden başkasını duyamaz olur. O insan şartlandırıldığı hedeften başkasını göremez olur. O insanın küçük dünyası kendine sonsuz büyük gibi gelir. En büyük, ufku en geniş dünyayı kendisininki. Dahası ve en kötüsü en iyi olan, en iyi bilen kendisi, kendi cemaatidir. Doğru olan onlardır. Haklı olan onlardır. Onların doğrulukları, haklılıkları tartışılmaz. Onların doğrulukları, haklılıkları kazanılmış bir değer değildir. Onların iyilikleri, doğrulukları manevi bir kutsallığa sahiptir. Manevi kutsallıklarından dolayı eleştirilemezler, tartışılamazlar; yani doğmatiktir. Doğmatik değerler, bağlılarından kendilerini feda etmelerini ister. Bağlılar, değerini inkâr edeceğine kendini inkâr eder, etmelidir. Cemaat veya örgüt mensupları, değerlerine kendinden daha çok inanır. Bir ilişkiler bütünü, değerlerin tartışılmaz düzlemi içinde cereyan ediyorsa orada şartlanma, koşullanma meydana gelir. Çıkar şebekeleri, yasadışı örgütler bu işleyişi şeytanca kullanır, sömürürler.

 

Bugün gelinen noktada cemaat içinde koyu bir şartlanmanın yaşandığı görülmektedir. Bu ancak muhakeme yeteneğini kaybetmekle mümkün olacak vahim hatadır. Vahimden de beter bir körlüktür, sağırlıktır. Bu bir düşüştür, ruhun sefaletidir. Bu, benliğin kokmasıdır. İnsan kendi gerçekliğini yitirince, dininden de imanından da bir hayır göremez. Bırakınız İslâmi duyarlıkları insani duyarlıkla bile hareket edemez.

 

İslam insan benliğini geliştirmek için vardır. İnsan benliğini geliştirmeyi amaçlamayan hiçbir dini anlayış makbul bir anlayış olamaz. İnsan benliğimizi, düşünme, akletme ve vicdan özelliklerimizi sıfırlayan bir örgütlenme, İslâmi bir örgütlenme olamaz. Orada kardeşlik genişleyemez, zenginleşemez.

 

Ey cemaatteki arkadaşlar, geldiğimiz noktada artık cemaat diye bir şey kalmamıştır. Gelinen aşamada, tam manasıyla bir örgütten üstelik edepsizliği, hainliği çalışma modeli seçen bir örgütten bahsedebiliriz. Bu mafyatik örgüt yapısı, üstelik dini duyguları ahlaksızca, fütursuzca istismar ederek alçakça bir cürüm işlemiştir. Evet, ben alçak olanlara alçak diyorum. Senin veya benim cemaatimin yapması durumunda alçaklık iyiliğe dönüşmez. Her ahlaksızlık, her çirkinlik yapanını alçaltır, alçaklaşır. Biz taâ baştan beri alçaklarla birlikte olamayacağımız için kirli işlerin, ilişkilerin içinde olamayız. O nedenle artık hainliği deşifre olmuş bir örgüt içinde olamayız. Yerimiz has, halis İslâm anlayışının, Türkiye sevdasının gerekli kıldığı yerdir. Geçen zamanlarda bilerek veya bilmeyerek bir yanlışa alet olduysak, yine de iyi niyetimizin ve çabalarımızın karşılığını alacağımızdan şüphe duymayız. Er geç dönüş Allah’adır.

 

Geçenlerde Metro turizm’in sahibi Galip Öztürk çıkıp bir televizyonda kendisinden şantajla, tehditle nasıl yüz milyon dolara varan -belki daha fazla- olan paralar aldıklarını söyledi. Dinleyenlerin kanı donmuşken başka biri telefonla bağlandı. Benzer tehdit ve kumpaslarla kendisinden de paralar koparıldığını, yaşadığı vicdan azabına dayanamadığını, yaşadıklarını bir programda anlatmak istediğini söyledi. Nedir bu Allah aşkına? Himmet ve haraçlarla bütün memleket soyulmuş soğana çevrilmiş. Hemen ertesi gün Latif Erdoğan “Bu günden sonra Fethullah Hoca’nın arkasından gitmek şerefsizliktir, vatana ihanettir” gibi lâflar etti.

 

Kardeşler, Dostlar!

Artık gün ortaya çıkmıştır. Doğru ve eğri ortaya çıkmıştır.

Oyunlar, hesaplar ortaya çıkmıştır.

Hainlikler, fesatlıklar ortaya çıkmıştır.

Ortada cemaat değil, artık düpedüz hain, sinsi bir örgüt vardır.

İnanın ortada adam gibi bir örgüt olsa belki yine lâf etmeyecek, olanları kendi doğası içinde değerlendireceğim.

Şöyle delikanlı gibi, adam gibi, dobra dobra çarpışan, vuruşan bir örgütlenme olsa gam yemeyeceğim. Meselâ “Arkadaş, biz sizleri sevmiyoruz ve sizi alt edene, yıkana kadar çalışacağız” deseler var ya, mert bir düşmana sahip olduğum için kendimi şanslı bile sayabilirim. Mert düşman insanı mert yapar, cesur düşman insanı cesur yapar. Onurlu düşman insanı onurlu yapar. Bunlar bir acayip. Önce sizdenmiş gibi sokuluyorlar yanınıza. Sonra sizi kafalamaya çalışıyor ve bunu da başarıyorlar. Sonra sizi kullanabildikleri kadar kullanıyorlar. Paraysa paranızı söğüşlüyorlar. Makamsa sizden makam elde ediyorlar. Torpillerine aracı kılıyorlar. Yani sizin imkânlarınızı kendi menfaatleri için sonuna kadar tırtıklıyorlar. Üstelik bunu sizin aleyhinize yapıyorlar. Sana dost gözüküp, sana düşmanlık yapıyorlar. Sonra? Sonra bir punduna getirince sizi dinliyor, ya da görüntünüzü çekiyorlar. Gün gelecek o malzemeleri kullanacaklar, kullanıyorlar. İyi niyetlisiniz. Olsun, onlara tam manasıyla itaat etmediğiniz, cemaate tam manasıyla hizmet etmediğiniz sürece ne niyetinizin ne yaptığınız iyiliklerin bir değeri olabilir. Bütün yaptıklarınızı bir çırpıda, bir anda yok sayabilir, yargılayabilirler. Galip Öztürk gibi soluğu hapishanede alabilirsiniz.

Yazık yazık.

Bu insanlık değil, bu delikanlılık değil, adamlık değil. Bu yapılanlar şerefsizliktir. Yani? Yanisi manisi kalmadı bu işin.

Ortada artık millet mutluluğuna kasteden, memleket ve millete karşı Siyonistlerle, neo-con’larla ittifak eden bir örgüt var. Hâlâ hiçbir şey olmamış gibi muhataplarını aptal yerine koyarcasına cemaatten dem vuranlar artık uyanmalı, silkinmeli ve kendilerine gelmelidirler. Bu yaşananları uyanış için bir fırsat bilmelidir. Silkinmek ve kendimize gelmek, dostumuzu düşmanımızı anlamak için bir şans bilmelidir. İnanın bu konuda hem devletimiz hem de insanımız son derece olgun ve sakin davrandı, davranıyor. Aslında iyi niyetli olanlara gerçek anlamda ayrılma, temizlenme fırsatı verildi. Bu şebekeye, veya cemaati kullanan bu örgüte karşı son derece sabırlı davranılıyor. Bununla devlet ve millet adına iftihar ediyorum. Ama artık usul usul operasyon başladı diyebiliriz. Şimdiye kadar eğriyi doğruyu göremeyenler varsa işte onlara son bir fırsat, son bir çağrı. Gelin ve sahih İslâm kardeşliği saflarında sizler de yerinizi alınız. Gelin kalbinizi kalbimize birleştirin. Biz bu memleketin güzel insanları, asla milli varlığımızı hedef alan bir saldırının içinde olamayız. Biz memleket ve millet düşmanlarına alet olamayız. Ortada artık bir cemaat kalmadı. Bir örgüt var ve bu örgüt hâlâ utanmadan kardeşlerimizin iyi niyetini kullanmak istiyor.

Bu son çağrıdır.

Silkinin ve kendinize dönün. Bundan sonrası artık ihanettir, hıyanettir.

En hafif ifadeyle aptallıktır.

Bu yanlışta inadınızı sürdürürseniz, yarın insanların yüzlerine bakacak durumunuz olmaz.

Bakın, çok şeyler bilen ama kimi dostlarını üzmemek adına onları paylaşmayan biri olarak söylüyorum: Türkiye bu badireyi çok rahatlıkla aşıyor, aşacaktır. Yarınlar bütün bir millet ve ümmet için daha da esenlik dolu olacaktır. Bundan adım gibi eminim.

Cemaatteki arkadaşları bir kardeşleri olarak uyarıyorum: Yanlıştasınız, yanlıştan dönünüz. Kalbimi sizlerle paylaşıyorum. Eğer uygun buluyorsanız siz de bu yazıyı ulaşması gereken, ulaştırılması gereken gönüllerle paylaşın. Gönlümüz, bütün Müslümanları içinde barındıracak kadar geniştir.

Kardeşler, bugünlerin ve yarınların aydınlık Türkiye’sine birlikte uyanmak varken niçin karanlıkla dost olalım ki?

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 497
Bu Ay : 7294
Toplam : 7294

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom