Köylere Hizmette Adil Davranılmıyor

(CHP) Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba, "CHP olarak bizim İl Özel İdaresinden beklediğimiz hizmetin adil, eşit ve öncelik arz eden alanlara yapılmasıdır"diyerek, hizmette adil davranılmadığı iddiasında bulundu.

Köylere Hizmette Adil Davranılmıyor Malatya Haber

Parti binasında, merkez ilçe başkanı Muhteşem Kartal, bazı parti yöneticileri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarla birlikte basın açıklaması yapan CHP Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba,
"CHP olarak halkımıza karşı duymuş olduğumuz sorumluluk gereği, Malatya'nın sorunlarını canla başla takıp etmekteyiz. Halkın yararına yapılan çalışmaları yürekten desteklemek, yanlışları eleştirmek ve çözüm önerilerimizi sunmak, sorumlu muhalefet anlayışımızın gereğidir"ifadelerini kullandı.

İktidarın halkın sorunlarına karşı duyarsız davranmakla kalmayıp, hizmette, yatırım programlarında taraflı davrandığını iddia eden Ağbaba, "Geçtiğimiz günlerde AKP il başkanı yapmış olduğu açıklamalarla "KÖYDES projesi kapsamında pozitif ayrımcılık konusunda bize en fazla oy verenleri onların mantığı ile daha fazla düşünmemiz gerekiyor" dediğini ileri sürdü.

İl Özel İdaresi 2010 yılı yatırım programlarında taraflı davranıldığını da iddia eden Veli Ağbaba, ilçe ve köylerin isimlerini sayarak, bu köylere yapılacak hizmette ayrım yapıldığını ileri sürdü.

"Yapılan hizmetlere karşı değiliz . Elbette yapılanlar ilimize yapılmaktadır. Ancak "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır" misali hem hizmette ayrımcılık yapacaksın hem de muhalefeti suçlayacaksın. Böyle bir iktidar anlayışı kabul edilemez"diyen Ağbaba, referandum sonrası Hayır oyu çıkan köylere hizmet götürülmediği gibi 2011 yılı Yatırım Programına bu köyler alınmadığını iddia etti.

Veli Ağbaba, "CHP olarak bizim İl Özel İdaresinden beklediğimiz hizmetin adil, eşit ve öncelik arz eden alanlara yapılmasıdır. Bir yandan çift kat asfaltlama yapılırken, öte yandan köstebek yuvasına dönen asfalt yollar tamir edilmemektedir.

Birkaç ilçemizi örnek olarak aldığım ve AKP'nin eşit ve adil davranmadığı, hizmette ayrım yaptığı sadece yollarla sınırlı değildir. Aynı zamanda içme suyunda, sulama suyunda kanalizasyonda yani akla gelen her hizmette ayrımcılık yapmaktadır"savlarını öne sürdü.
Ağbaba, "Malatya Valisi'nin de bu hizmetlerin yönetilmesinde adil davranmasını umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 873
Bu Ay : 3357
Toplam : 3357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom