Hayvan Sevkıyatında Yasak

Kurban Bayramı öncesinde küpesiz ve kaydı olmayan hayvanların başka illere naklinin yasak olduğu bildirildi.

Hayvan Sevkıyatında Yasak Malatya Ekonomi

 Malatya Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ülke genelinde ve ilimizde hayvan hareketleri artmakta, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinden, ilimize önemli miktarda hayvan sevki olmaktadır.

Buna paralel olarak milli ekonomimizde önemli payı olan hayvan varlığımıza bulaşıcı ve salgın hastalıkların yayılma riski de artmaktadır. Trakya yöresi hastalıksız bölge olarak belirlenmiş ve Trakya yöresine İstanbul'un Avrupa yakası da dahil, hayvan geçişleri yasaklanmıştır. Anadolu yakasına ise hayvan sevki başlamıştır"şeklinde belirtildi.

"Bu nedenle aşıları yapılmamış, kulak küpeleri takılmamış, kayıt sistemine kaydolmamış büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara il dışına çıkış için Veteriner Sağlık Raporu tanzim edilmeyeceğinden Veteriner Sağlık Raporsuz hayvan sevk eden hayvan sahipleri ve şoförlere ağır para cezası uygulanacaktır" denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi: 

"Yetiştirici ve besicilerimizin mağdur olmamaları için yukarıda belirtilen hususlara gerekli hassasiyeti göstermeleri önemle rica olunur".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 287
Bu Ay : 287
Toplam : 287

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom