Atatürk Barajı Brifingi

Ekim ayı toplantısını Şanlıurfa'da yapan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) meclis üyeleri, Atatürk Barajı'nı gezerek burada GAP projesi hakkında brifing aldılar.

Atatürk Barajı Brifingi Malatya Haber

Atatürk Barajı Brifing Salonu'nda tanıtım görevlisi Ali Kaban, TSO meclis üyelerine slayt eşliğinde Atatürk Barajı ve GAP projesi hakkında bilgiler verdi. Güneydoğu Anadolu projesi ile Dicle ve Fırat nehirleri ve kolları üzerinde 22 baraj ve 19 hidroelektrik santralinin yapılarak, 7500 MW kurulu güç ile yılda 27 milyar kWh enerji üretimi ve ekonomik olarak sulanabilir 1.06 milyon hektarlık alanda sulama yapılmasının hedeflendiğini belirten Kaban, "Türkiye hidroelektrik enerji potansiyelinin yüzde 22'si ve sulama potansiyelinin yüzde 21'i GAP'tadır" dedi.

GAP'ın toplam maliyetinin 32 milyar dolar olduğunu ve bunun 23 milyar dolarının harcandığını belirten Kaban, "18 milyar doları hidroelektrik santralleri ile amorti edildi. Atatürk Barajı'nın maliyeti 4 milyar dolardır. Baraj kendini 5 yılda amorti etti" şeklinde bilgi verdi.

TSO meclis üyeleri, brifingin ardından Atatürk Barajı alanında inceleme ve gezi yaptılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 520
Bu Ay : 1143
Toplam : 1143

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom