Malatya TSO Şanlıurfa'da

Malatya TSO Meclisi, Ekim ayı toplantısını Şanlıurfa'da gerçekleştirdi. Yıldız Sarayı Konuk Evi'nde TSO Meclis Başkanı Sami Payza başkanlığında yapılan toplantıya, Şanlıurfa TSO Başkanı Sabri Ertekin de katıldı.

Malatya TSO  Şanlıurfa'da Bölge

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Batı illerindeki Ticaret ve Sanayi Odaları üyelerinin Doğu'daki illere gelerek buradaki huzur ve güven ortamını görmeleri gerektiğini söyledi.

Malatya TSO Meclisi, Ekim ayı toplantısını Şanlıurfa'da gerçekleştirdi. Yıldız Sarayı Konuk Evi'nde TSO Meclis Başkanı Sami Payza başkanlığında yapılan toplantıya, Şanlıurfa TSO Başkanı Sabri Ertekin de katıldı. Toplantıda konuşan Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Ankara'da gerçekleştirilen Malatya Günleri'ne destek verdiklerini belirterek Malatya'nın tanıtılarak gündemde tutulması gerektiğini söyledi.

Erkoç, hiçbir zaman bir mazeretin arkasına sığınmadıklarını belirterek "Son dönemdeki sanayideki gelişmeye paralel olarak arıtma tesisi dönem dönem ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Ama biz 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne acilen arıtma tesisi kurulması gerektiğini her fırsatta dile getirdik. Çalışmalarımızın neticesinde 24 milyon TL keşif bedeli olan arıtma tesisi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 14.5 milyon TL'ye ihale edildi. Yüklenici firmanın iş bitirme süresi iki yıl. Ancak bakanlık müteahhidi hızlandırmamız halinde ödenekte sıkıntı çıkmayacağını ve 1 yılda arıtma tesisinin bitirileceğini bildirdi. Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi Türkiye'de örnek bir organize sanayi bölgesi oldu" dedi.

Malatya'nın meseleleri konusunda eleştiri yapmayı da teşekkür etmeyi de bildiklerini belirten Erkoç, sözlerine şöyle devam etti: "Biz bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Bizim artık ülke olarak kardeşliğe ihtiyacımız var, birliği, güvene, istikrara ihtiyacımız var. Siyasi istikrar ve güven ortamını bulduğumuz zaman Türkiye büyümeyi gerçekleştirmektedir. Biz bu nedenle ülkenin geleceğine umutla bakıyoruz. Cumhuriyetimizin 87. yılını yeniden kutluyorum. Diyoruz ki, 100. yılımızda dünyanın en büyük 10 büyük ekonomisi arasına girelim. Bu ülkenin birliğe ihtiyacı var, bu ülkenin bütünlük içerisinde, beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekiyor."

Meclis toplantısını Şanlıurfa'da yapmaktaki amacın Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki işadamlarımız ile tanışmak, bu kardeşlik havasını ve duygusunu yaygınlaştırmak olduğunu anlatan Erkoç, şunları söyledi: "Özellikle Batı'daki odalarımızın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne gelip buradaki huzur ve güven ortamını görmeleri gerekiyor. Basına yansıdığı gibi olmadığını görmeleri lazım. Bizim ülke olarak bu işin üzerinden geleceğimizden de herkesin emin olması lazım. Hiç bir güç ve kuvvetin bu ülkenin bölünmesine ve kardeşliğin bitirilmesine gücü yetmeyecektir."

Toplantı da, TEKEL depolarının konfeksiyonculara yönelik olarak İŞGEM yapılması projesine TSO'nun ortak olması ve Akçadağ Mermer İhtisas Organize sanayi Bölgesi'ne kurucu ortak olması ile ilgili tekliflerde görüşülerek kabul edildi.

Şanlıurfa TSO Başkanı Sabri Ertekin de Malatya TSO Meclisi'ne Şanlıurfa'ya gelmelerinden dolayı teşekkür etti. Ertekin, Malatyalı işadamlarını Şanlıurfa'ya yatırım ve ticaret yapmaya davet etti. 

Malatya TSO yönetimi tarafından Şanlıurfa TSO yönetimine kuru kayısı tepsisi, Şanlıurfa TSO yönetiminden ise Malatya TSO yönetimine bakır tepsi hediye edildi. 

 

Şanlıurfa'da  10 bin  Malatyalı var

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclisi'nin Ekim Ayı Toplantısını Şanlıurfa'da yapması nedeniyle, kente gelen MTSO Meclis üyeleri, toplu halde Şanlıurfa Malatyalılar Derneği'ni ziyaret etti. MTSO heyetini Şanlıurfa Malatyalılar Derneği Başkanı Ahmet Doğan karşıladı.

Doğan, Şanlıurfa'da Malatya kökenli 8 ile 10 bin kişinin bulunduğunu belirterek derneklerine üye olan yaklaşık 600 kişinin 117 ayrı soyad taşıdığını dile getirdi. Doğan, 2006 yılında kurulan derneğin Malatyalıları bir araya getirmeye çalıştığını söyledi. Doğan, "Biz Şanlıurfalı ve Malatyalı olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "Şanlıurfa'da Malatyalıların bizi karşılamış olması ayrı bir sevinç kaynağı. Dernek çalışmalarınızda size başarılar diliyorum" diye konuştu,
Malatya TSO Meclis Üyeleri ile Malatyalılar Derneği üyeleri bir süre sohbet ettiler.

Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Şanlıurfa Malatyalılar Derneği Başkanı Ahmet Doğan'a kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 802
Bu Ay : 5692
Toplam : 5692

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom