Veli Ağbaba'dan Açıklama

Veli Ağbaba: "Adeta kamuoyundan gizlenerek, Malatya halkına hiçbir açıklama yapılmadan gerçekleştiriliyor" dedi.

Veli Ağbaba'dan Açıklama Malatya Haber

Parti binasında merkez ilçe başkanı muhteşem kartal, il ve merkez ilçe yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yapan CHP Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba, Özelleştirmelerde kar eden kurumlar zarar eder hale getirildi sonrasında 3-5 kuruşa peşkeş çekildi" iddiasında bulunup, "Malatya'da son dönemde bunları çok gördük. Cumhuriyetin önemli kazanımları olan Sümerbank Mensucat Fabrikası, Tekel Sigara Fabrikası önce içleri boşaltıldı, zarar eder hale getirildi sonra da peşkeş çekildi. Şeker fabrikası yıllardan beri yok edilmek için uğraşılıyordu ve sonunda parça parça yok edilmeye başlandı. Şimdi sırada Sultansuyu Tarım İşletmelerinin olduğunu görüyoruz. Tarım Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Sultansuyu, Türkiye genelindeki birkaç işletme ile birlikte saf kan Arap atlarının yetiştirildiği en önemli tesislerimizden birisidir" ifadelerini kullandı.
"Sultansuyu Tarım işletmelerinin hafta sonu birçok vatandaş tarafından piknik alanı olarak kullanılan mesire alanı ve tesisi halka kapatılıyor. Ne oluyor derken Dünya Arap atları arasında en güzel at seçilen Polonya orijinli Batyskaf isimli atın tesisten gönderildiğini duyuyoruz. Sebebi, nedeni üzerinde tek kelime açıklama yoktur" diyen Ağbaba, "Ve son olay. 424 adet süt ineği geçtiğimiz Cuma günü itibarıyla Malatya'dan Eskişehir'e gönderilmek istendi. Ve bütün bunlar, adeta kamuoyundan gizlenerek, Malatya halkına hiçbir açıklama yapılmadan yapıldı. Basın neredeyse suçüstü yapıyor ve aldığımız bilgilere göre yılbaşına kadar bu durum donduruluyor.

Malatya süt sığırcılığı için teşvik kapsamındayken, Malatya'da müteşebbis iş adamlarının bu noktada yatırımı arzulanırken devlet işletmesi mevcut kaynaklarını Malatya'dan neden çekmek istiyor?" diye sordu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom