Toplantı İspendere'de Yapıldı

Kent Konseyi kadın Meclisi İstişare Toplantısını İspendere’de Yaptı.Hem dinlendiler hem de yeni çalışmalar için istişare yaptılar.

Toplantı İspendere'de Yapıldı Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi bilgili ve birikimli bir toplum oluşturmak adına kadınlara yönelik eğitim kursları ve eğitim konferanslarının yanı sıra onları sosyal alanda da güçlük kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz tatili ile birlikte ara verilen çalışmaların başlatılması için Kent Konseyinde yapılan toplantının ardından İspendere’deki şifalı içme suların bulunduğu yerde kadın meclisi başkanı ve üyelerin katıldığı bir program düzenlendi.

Sağlıklı Bir Nesil Yetiştirmenin Birincil Şartı Eğitimli Kadınlar

Burada üyelere yönelik bir konuşma yapan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kent Konseyi bünyesinde yaptıkları çalışmalarla birçok kişiye faydalı olduklarını belirterek, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde katkı sağlaması açısından kadınların birinci sırada olduğunu böyle bir tablonun oluşturulmasının zemininin eğitimli, kültürlü kadınlar ile olacağını söyledi.

Dirikolu, bilgili kadınlarla güçlü ve mutlu topluma ulaşılacağını, bu bilinçle kadınların kendilerini sürekli kendimizi geliştirmesi ve sosyal hayatta aktif bir şekilde katılması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz dönemde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açtıklarını, bilgilendirici konferanslar ve seminerler tertip ettiklerini belirten Nazire Dirikolu, bu çalışmalarına yenilerini ekleyerek kadınlara yönelik başlattıkları bu seferberliği sürdüreceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 733
Bu Ay : 1511
Toplam : 1511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom