Malatya'da Bağcılık Konulu Eğitim

Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Bağcılık konulu eğitim başlattı.

Malatya'da Bağcılık Konulu Eğitim Malatya Eğitim

Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Salonu'nda bugün başlayan ve yarın sona erecek olan Bağcılık konulu eğitime, teknik elemanlar katılıyor. Bölgede bağcılığın geliştirilmesi, bağcılıkla ilgilenen teknik elemanların bilgilerinin artırılması amacıyla 2010 yılı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Hizmet İçi Eğitim Programları kapsamında başlayan "Genel Bağcılık" konulu eğitimi, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nden konu uzmanları Ziraat Mühendisleri Hasan Koç ve Talip Yiğit'in yanı sıra Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsünden Dr. Hayri Sağlam ve Sivas Tarım İl Müdürlüğünden Dr. M.Settar Ünal tarafından veriliyor.

Tunceli, Elazığ ve Malatya illerinden katılan Ziraat Mühendislerine iki gün süre ile verilecek olan teorik ve pratik bilgilerden sonra katılım belgesi de verilecek.

Bu arada, eğitimin başlangıcında konuşma yapan Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Yaşar Zengin, hataların asgariye indirilmesi için eğitimin önemine temas edip, "Bodur ceviz dendi. Birçok fidan dağıtıldı. Ancak dünyada bodur ceviz anacı diye bir şey yok. Yalova'da erken verim veren ceviz ağacı yetiştirildi. Buna bodur ceviz dendi. Ancak anacı yoktur. Bir fidan getirilirken, anacı olmasına dikkat edilmelidir" ifadelerini kullandı.

Asmalarda ve bağ tesislerinde toprak analizinin önemine temas eden Zengin, toprak analizi yapılmadan bağ tesis edilmemesi gerektiğini vurguladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 289
Bu Ay : 1024
Toplam : 1024

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom