Ceylanpınar Fıstığı Yok Satıyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) tarafından üretilen Siirt Tipi Antep fıstığı yok satıyor.İşletmenin modern makinelerinde çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Ceylanpınar Fıstığı Yok Satıyor Bölge

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) tarafından kavrulup paketlenen ünlü TİGEM fıstığına rağbet gün geçtikçe daha fazla artıyor.

Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü arazisinde yetişen Siirt Tipi Antep fıstığı işletmenin modern makinelerinde çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Tadı ve lezzetiyle Ceylanpınar ilçesinin sembolü haline gelen TİGEM fıstığına rağbet gün geçtikçe daha fazla artıyor. Kilogram fiyatının 20 TL'den alıcı bulan TİGEM fıstığına en fazla rağbeti il dışında bulunan tüketiciler gösteriyor.

Ceylanpınar Tarım İşletmesinde, Siirt tipi Antep fıstığı kuru şartlarda ağaçlık tesislerinden üretim ve damızlık kalem amaçlıdır. Yıllık ortalama 650 ton civarında Antep fıstığı üretimi yapılmaktadır. Ayrıca, her yıl yaklaşık 40 bin adet aşılı tüplü Antepfıstığı fidanı üretilerek, dağıtımı sağlanmaktadır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom