Okullarda Deprem Güçlendirme Çalışması

Okullarda yeni eğitim ve öğretim yılının 20 Eylül'de başlayacak olması nedeniyle, öğretmen sıkıntısının giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Okullarda Deprem Güçlendirme Çalışması Malatya Haber

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut İHA Muhabiri'ne yaptığı açıklamada, "KPSS sınav sonucu sonrasında ilimize 300 öğretmen ataması gerçekleştirilecekti. Ancak kamuoyunun bildiği yaşanan sıkıntıdan dolayı ertelendi. Muhtemelen öğretmenlerimizin atamaları önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Atama olunca ciddi bir öğretmen problemi yaşamayacağız" dedi.

Okul öncesi eğitimin Malatya'da zorunlu hale getirildiğini hatırlatan Bulut, 70'e yakın da okul öncesi öğretmen ataması yapılacağını bildirdi. Bulut, eksik öğretmenleri de ücretli öğretmen görevlendirmesiyle gidereceklerini vurguladı. Mehmet Bulut, "Yeni eğitim ve öğretim yılına öğretmen sıkıntısız girmek için çalışmalarımız sürüyor" ifadelerini kullandı.

RİSKLİ OKULLARDA DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Bazı okullarda deprem güçlendirmesi çalışması yaptıklarını da söyleyen Bulut, "Daha önceden deprem riski bulunan Pütürge, Doğanyol ve Doğanşehir gibi ilçelerimizde risk taşıyan binalar üzerinde çalışma yapıldı. Merkezde ise İmam Hatip Lisemizin eski ve yeni binaları, Sümer Lisesi binası ve pansiyon binası, Fen Lisesi'nin eski binası güçlendiriliyor. Fen Lisesi'ne ayrıca yeni 16 derslikli okul yapıldı buraya. Kuluncak Lisesi binası güçlendiriliyor. Rahmi Akıncı İlktöğretim'in binası güçlendiriliyor. 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nun çalışmaları devam ediyor. Okullar açıldığında bu okulların güçlendirme çalışmaları tamamlanmış olacak. Bizim ve İl Özel İdaresi inşaat birimleri müşterek şekilde bu konuda çalışmalarını sürdürüyorlar" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 107
Bu Ay : 6087
Toplam : 6087

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom