Halayla Sahura Kalkılıyor

Ağın Beyelması köyünde,klarnet eşliğinde halaylar çekip oyunlar oynayarak sahur coşkusu yaşıyor.

Halayla Sahura Kalkılıyor Bölge

Elazığ'ın Ağın ilçesine bağlı Beyelması köyünde kadın, erkek, yaşlı ve gençler sahurda çalan davul ve klarnet eşliğinde halaylar çekip oyunlar oynayarak sahur coşkusu yaşıyor.

İlçeye 4 kilometre uzaklıktaki, 125 haneli Beyelması köyünde, diğer köylerden farklı olarak Ramazan ayında sahura kalkma sırasında davul ve klarnet kullanılıyor. Davul ve klarnetin çalındığı sırada vatandaşlar da bu ekibe eşlik ederek köyü geziyor, halay çekip oynuyor.

Mehmet Korkmaz, sahur eğlencesinin artık gelenek haline geldiğini belirterek köyde yaşayanların çok mutlu olduğunu söyledi. Sahur eğlencesine katılanlardan Tamer Akkuş, bunun on yıldır gelenek haline geldiğini belirterek çok mutlu olduklarını dile getirdi. Emekli öğretmen Yurdagül Yorulmaz, köyde herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşadığını belirterek, Ramazan öncesi de bu tür eğlenceler yapıldığını ancak Ramazan'da daha güzel olduğunu söyledi. Beyelması köyünün 'Ayşe Ablası' olan Ayşe Selmanoğlu ise, "Davulun çalınması ile her birlikte oynayıp, gezerekten sahur programı yapıyoruz" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 221
Bu Ay : 7367
Toplam : 7367

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom