CHP İl Başkanından Referanduma Hayır Çağrısı

Hafta sonu Malatya'da iki şenlik ve bir buluşmaya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba, referandumda herkesin sorumlu olduğunu belirterek "hayır" oyu vermelerini istedi.

CHP İl Başkanından Referanduma Hayır Çağrısı Malatya Siyaset

Başören Köy Kültür Şenliği, 4. Güzelyurt Kültür ve Sanat Şenliği ve Atmalıların büyük buluşmasına katılan CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada, "Referandum sadece partimizin sorumluluğu değildir. Cumhuriyete inanan demokrasiye inanan herkesin sorumluluğudur" dedi ve "hayır" oyu kullanılmasını istedi.

Türkiye'nin önünde en büyük engelin Siyasi Partiler Kanunu olduğunu ileri süren Veli Ağbaba, şöyle konuştu: "Herkesin bildiği gibi bir süreç yaşıyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi 12 Eylüllerde askeri darbelerde bedel ödeyerek geldik bugünlere. Sadece Cumhuriyet Halk Partililer değil burada bugün birçok kişi o günlerde darbelerde bedel ödedi. Kimimiz işkencelerden geçtik, kimimiz işlerden atıldık, kimimiz soruşturulduk, kimimiz fişlendik; ancak hiçbirimiz hiçbir baskıya boyun eğmeden siyasi duruşumuzdan ödün vermeden ne 12 Eylüllerde ne 12 Martlarda siyasi duruşumuzu bozmadık."

Ancak 12 Eylül askeri darbesinin ürünü olan bazı zihniyetlerin bugün demokrasi savunuculuğunda bulunduğunu anlatan Ağbaba, şunları söyledi: "Bunların amacı 12 Eylül faşizminin anayasasını değiştirmek değildir. Bunların tek derdi tek amacı kendi geleceklerini garanti altına almaktır. Hakim olamadıkları anayasa mahkemesinde, hakimler ve savcılar yüksek kurulunda hakim olmaktır. Bunların sorunu demokrasi sorunu değil demokrasi sorunu olsaydı demokrasinin önündeki en büyük engel olan siyasi partiler kanunun değiştirilmesi için girişimde bulunurlardı. Bunların demokrasi sorunu olsaydı demokrasinin önündeki en büyük engel olan barajın düşürülmesini mümkün hale getirirlerdi. Siyasi Partiler Kanunu Türkiye'deki demokrasinin önündeki en büyük engeldir. Bunların değiştirilmesi için bir çaba gösterilmediğini kamuoyu biliyor."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 649
Bu Ay : 3622
Toplam : 3622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom