Mehmet Şahin'den CHP'ye Tepki

Mehmet Şahin, CHP'nin 35. madde ile ilgili teklifine, "Kılçdaroğlu ile CHP'ye yapılmak istenen yeni makyajda kullanılan kozmetik bir tekliftir. Samimiyetten ve inandırıcılıktan yoksun bir kanun teklifidir" dedi.

Mehmet Şahin'den CHP'ye Tepki Malatya Haber

Şahin yaptığı yazılı açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi şöyle: 'Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır.' CHP'nin bu günkü kanun teklifi ise şöyle, 'Silahlı Kuvvetlerin vazifesi Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş Türkiye Cumhuriyetini parlamenter demokratik sistemin işlerliği çerçevesinde ve Anayasaya bağlı olarak korumaktır.' CHP'nin maddeye eklediği bölüm; 'parlamenter demokratik sistemin işlerliği çerçevesinde ve Anayasa bağlı olarak' ibaresi. 35. madde, 12 Eylül darbesinin dayandırıldığı madde olarak biliniyor.

CHP bu teklifle açıkça, 'Parlamentonun açık kalması kaydıyla demokrasiye müdahale edilebilir' demiştir. 27 Nisan'ı 3 yıl önce alkışlayan ve Ergenekon avukatlığı yapan CHP, maalesef 35. madde önerisiyle "dostlar alışverişte görsün" misali darbe karşıtıymış gibi bir görüntü verme çabasında. CHP; bugün 27 Nisan'a itiraz ediyor fakat 35. madde önerisiyle yeni 27 Nisan'ların yolunu açmayı da sürdürüyor. 27 Nisan muhtırasının ertesi günü 'Genelkurmay'la aynı düşünüyoruz. Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değildir. Askerin ülkenin değerlerine sahip çıkması yadırganmamalı' diyen Onur Öymen'in sözlerini hafızalardan silme çabasıdır. Kılçdaroğlu ile CHP'ye yapılmak istenen yeni makyajda kullanılan kozmetik bir tekliftir. Samimiyetten ve inandırıcılıktan yoksun bir kanun teklifidir" ifadelerini ileri sürdü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 585
Bu Ay : 4951
Toplam : 4951

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom