Hukuk Üstünlüğü İçin Evet Bekliyoruz

Malatya referandum mitinginde konuşan Erdoğan " bu bir AKP yada Recep Tayyip Erdoğan projesi değildir" dedi. "Biz hukuk'un üstünlüğü için Evet bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Hukuk Üstünlüğü İçin Evet Bekliyoruz Malatya Siyaset

Malatya mitinginde konuşan Erdoğan; "Sevdamız millet, kararımız ve oyumuz evet olacaktır" dedi ve şunları ifade etti: "Muhalefet bu büyük değişime omuz vermezse, biz de millete gideriz dedik. Şimdi artık söz ve karar sizde. MHP'ye ve CHP'ye oy vermiş kardeşlerime de sesleniyorum. Bu anayasa değişikliği AK Parti projesi değil, Recep Tayyip Erdoğan projesi değil. Bu seçimde kendi geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini, Türkiye'nin istikbalini oylayacaksınız. MHP kendi tarihini yok sayarak, bu değişikliğin karşısında duruyor. CHP ise ortaya koyduğu söylemleri hiçe sayarak kendisini inkar ediyor. Onun için sizlerden evet bekliyoruz. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğüne geçiş için koskocaman evet bekliyoruz. 13 Eylül sabahı güzel bir Türkiye sizlerin elinde. "

Ahmet Kaya'nın şiirini de okuyan Erdoğan, 'Ağlama bebeğim. Umut sende, yarın sende. Yağmur gibi gözlerinden akan yaş niye? Bu durgunluk, suskunluk, sıkıntın, kırgınlık niye? Çok uzakta öyle bir yer var. O yerlerde mutluluk var. Paylaşılmaya hazır bir hayat var.' O uzak yer bugün çok yakın. Umut çok yakın. Gelin bu ülkede bebekler, çocuklar, vesayet bu ülkenin kaderi olmasın. Hukuksuzluk bu ülkenin kara talihi olmasın. Gelin hep birlikte bembeyaz yeni bir sayfa açalım" ifadelerini kullandı.
"Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, "Malatya'ya yapılanları söyleyemeyeceğim. Muhalefetin gözleri var, görmezler, duble yol bizim dönemimizde 5,5 kat arttı. Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi'nin açılışını yapacağız. Kayısı üreticimizin don afetinden zarar görmesi nedeniyle, onları yalnız bırakmadık ve 26 bin çiftçimize toplam 90 milyon TL para ödeme kararı aldık ve para hesaplara yattı. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 52
Bu Ay : 7175
Toplam : 11924

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom