Üç Baraj Yapımında 1700 İstihdam

Bingöl'ün Kiğı ve Yayladere ilçelerinde 3 ayrı baraj ihalesi alan Özaltın Holding, bölgedeki 1700 kişiyi çalıştırarak, işsizlere umut kapısı oldu.

Üç Baraj Yapımında 1700 İstihdam Bölge

Bingöl'ün Kiğı ve Yayladere ilçelerinde 3 ayrı baraj ihalesi alan Özaltın Holding, bölgedeki işsizlere umut kapısı oldu.

Özaltın Holding firması tarafından Yayladere ilçesinde yapılan Özlüce Barajı, Kiğı ilçesinde yapımı devam eden Kiğı Hidroelektrik Santrali (HES) Barajı ve yine Kiğı ilçe sınırlarında yapımı süren Yedisu Barajı inşaatları ile yüzlerce işsiz ve vasıfsız kişileri meslek sahibi yaptı.

1990'lı yıllarda Bingöl'de ilk olarak Özlüce Barajı yapımını alan firma Kiğı HES ve son olarak da 2009 yılında Yedisu Barajı'nı yapıyor. Bir barajı tamamlayan ve iki barajda çalışmalarını sürdüren firma, bin 700 kişiyi istihdam ediyor.

Bingöl'de görev yapmaktan ve bölgeye hizmet vermekten dolayı mutlu olduklarını belirten Özaltın Holding firması Proje Müdürü Kazım Demir, yapımı devam eden inşaatlar sayesinde bölgedeki işsizliği önemli ölçüde azalttıklarını söyledi.

Demir, "Kiğı HES Baraj yapım işi hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu barajda bin 500 kişi çalışıyor. Bunlardan 700'ü Bingöllü. Ayrıca Yedisu Barajı'nda da 200 çalışanımız var ve burada da 50 civarında Bingöllü genç çalışıyor. Daha önce mesleği olmayan, vasıfsız yüzlerce Bingöllü genç, şuanda meslek öğrendi. Bu insanları meslek sahibi yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bunun yanında Bingöl ilinde bir çok hizmetimiz oldu. Özelikle kış mevsiminde kar nedeniyle kapanan yollar, bizim araçların katkısıyla ulaşıma açılıyor. Yine yatırım konusunda büyük katkılar sunuyoruz. Bingöl'e hizmet yaptığımız için de çok mutluyuz" dedi.

"YILDA 500 MİLYON KİLOVAT ENERJİ ÜRETİLECEKTİR"

Kiğı HES Barajı'nın tamamlanması halinde yılda 500 milyon kilovat enerji üretimi yapılacağını belirten Demir, bu barajın 2014 yılında tamamlanacağını söyledi. Demir "Kiğı HES Barajı'nda 14 bin metre enerji tüneli var. Şuanda tek bir tünel kaldı. 8.5 kilometre uzunluğunda olan bu son tünel, 2010 yılı sonuna kadar tamamlanacaktır. Yine yapımına 2009 yılında başlanan Yedisu Barajı dolgu işleri 2010 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Bu baraj da yap işlet modeliyle yapılıyor. 2011 yılı ortasında da enerji üretimi yapılacaktır. Bu barajımızda da yılda 60 milyon kilovat enerji üretimi yapılacak" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom