Başkan Çakıra Ziyaret

18. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali'ne katılmak üzere Malatya'ya gelenler Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Başkan Çakıra Ziyaret Malatya Haber

Gerçekleşen ziyaret sırasında konuşan gazeteci-yazar Özkan Altıntaş, Dünya çapında bir numara olan kayısının tanıtımına katkıda bulunmak için Malatya Fuarına katıldıklarını söyledi.

Malatya kayısısının rakipsiz olduğunu belirten gazeteci-yazar Altıntaş, "Dünya kayısı piyasasının yüzde 80'ini Malatya elinde bulunduruyor. Dünyanın her hangi bir yerinde aynı lezzette ve kalitede bir başka kayısı yok. Kayısı Malatya'nın simgesi haline gelmiş. Malatya aynı zamanda bir turizm kenti. Malatya bu toprakların en önemli ve güzel kentlerinden biri. Bizde üzerimize düşün görevi yaparak, Malatya'nın bu güzelliklerini Dünya'ya yansıtacağız" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya'nın tanıtımı ve markalaşması adına çalışmalar yaptıklarını, hedeflerinin Malatya'yı daha modern bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.
Malatya fuarı ve kayısı festivali ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'nın tarihi ve doğal zenginliklerinin yanında bir sanayi kenti de olduğunu belirterek, "Fuarımıza yurt dışından ve yurt içinden çok büyük bir ilgi var. ABD, Azerbaycan, Romanya, Suriye, Özbekistan'dan katılımlar olacak. Kayısımızın ekonomimize katkısı yıllık 400 milyon dolar. Bu rakamın daha yukarılara çıkması mümkün bu da tanıtımla olabilir.

Malatya Belediyesi olarak kayısımızı özellikle yurt dışında daha fazla tanıtmak amacıyla mümkün olduğunca uluslar arası fuarlara katılmaktayız. Örneğin geçtiğimiz yıl ABD'de düzenlenen bir etkinliğe katılarak orada katılımcılara hem kayısı ikramında bulunduk, hem de kayısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdik. Bunların yanısıra kayısımızın yaş olarak daha büyük oranlarda satışını gerçekleştirebilmek için de soğuk hava depoları kurma yönünde proje çalışmalarımız bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Gazeteci ve yazarlara kayısı ikram eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ayrıca çeşitli hediyeler de verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 231
Bu Ay : 7354
Toplam : 12103

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom