40 Yetim Çocuk Sünnet Oluyor

Malatya İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantıları devam ederken, meclis üyelerinin 40 yetim çocuğu sünnet ettirmesi kararlaştırıldı.

40 Yetim Çocuk Sünnet Oluyor Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantıları devam ederken, meclis üyelerinin 40 yetim çocuğu sünnet ettirmesi kararlaştırıldı.


İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata'nın başkanlığında düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısında söz alan İl Genel Meclisi üyesi ve Kızılay Derneği Malatya Şubesi Başkan Yardımcısı Hasan Gögüs bir teklif sunarak, "Kızılay Derneği Malatya Şubesi'nin organizesi ve İl Genel Meclisi üyelerinin de elbise ve çeyrek altın hediyesi ve kirveliğiyle 40 yetim çocuğu sünnet ettirilmesi teklifini sunuyorum" dedi. Teklif kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) alımları erken bitirdiği, bu nedenle hububat üreticilerin mağdur olduğu dile getirilip, alımların Haziran ayı ve Ağustos'un ilk haftası arasında sürmesi, bir şube açılması ile Yazıhan ilçesinde hububat alımı için yer temini konusunda temenni kararı da alındı.

Toplantıda ayrıca, Merkez Tanışık Köyü ile Pütürge ilçesi köyleri yoluna kadar yayla yolu açılması teklifi de kabul edildi.

Bu arada, Yeşilyurt ilçesi Taftacık mevkiinde su ve istinat duvarı için ayrılması istenen 780 bin TL ödeneğin, 630 bin TL'sinin yol ve 150 bin TL'sinin de sulamaya kaydırılması teklif kabul edilirken, buna itiraz eden Yeşilyurt üyesi Mahmut Boyun ret oyu kullandı. Ret oyu kullanırken, meclis üyelerinin değil de başkalarının isteğinin olduğun iddia eden Mahmut Boyun, haksızlık yapıldığını ileri sürdü.
AK Parti Grup Başkanı Mehmet Ali Doğan ise, gerekli olduğu için fasıllar arası aktarım yapıldığını söyledi.

Diğer yandan, CHP'li bazı üyelerin ayrım yapıldığına ilişkin iddiaları karşısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Bu çatı altında şu parti, bu parti yok. Hepimiz biriz. Meclisten çıktıktan sonra particilik yaparsınız. Meclis içinde particilik yapmak yoktur" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 762
Bu Ay : 2080
Toplam : 2080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom