Yeni konser alanı sıkışıklığı giderecek

14 -18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivalinde önceki seneler gibi bu sene de yayalardan ücret alınmayacak.

Yeni konser alanı sıkışıklığı giderecek Malatya Ekonomi

14 -18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali'nin girişinde bu sene de ücret alınmayacak.

Malatya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri Ticaret A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, fuar ve festival hazırlığıyla ilgili verdiği bilgide, "Bu yıl yine yayalardan Mişmiş Park girişinde ücret alınmayacak. Bu jesti belediye başkanımız yaptı ve bu yıl yayalardan yine ücret alınmaması kararlaştırıldı. Araçlardan sadece otopark parası alınacak" ifadelerini kullandı.
Nalçacı, 14 -18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali hazırlığıyla ilgili şu bilgileri verdi:
"Bilindiği gibi bu yıl fuar ve festival bölümünü birbirinden ayırdık. Malatya fuarı kapsamında açacağımız standların büyük kısmı kiralandı.

Festival boyutunda ise, hemşehrimize daha güzel bir festival yaşatmak için çalışmalar yaptık. Sanatçılarla konserler konusunda anlaşma yapıldı."

Geçen yıllar konser alanı dar olmasından yaşanan sıkıntıları gidermek için, yeni bir konser alanı çalışmasını sürdürdüklerini aktaran Nalçacı, "Değişik ve mükemmel bir alanda festival coşkusu yaşatacağız" dedi.

Fuar ve festival süresince esnafların işyerlerinde kayısı bulundurmalarını, müşterilere kayısı ikram etmelerini istediklerini belirten Nalçacı, "Böylece, festivali bayrama dönüştürsünler.
Böylece iç tüketim de artar. Biz ne kadar kayısıya sahip çıkarsak o kadar da iç tüketim artacaktır" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom