Ahmet Çakır Kuzey Kuşak Yolunda İnceleme Yaptı

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çevreyolu Ergenekon üst geçidi devamındaki Kuzey Kuşak Yolu açma ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Ahmet Çakır Kuzey Kuşak Yolunda İnceleme Yaptı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar ve basın mensupları ile birlikte burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuzey Kuşak yolunun Malatya'nın imarlı gelişmesi ve trafik yoğunluğunun hafiflemesi açısından önemli bir proje olduğunu belirterek, Kuzey Kuşak Yolu'nun toplamda 14 kilometre uzunluğunda ve 30-35 metre genişliğinde olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, Kuzey Kuzey yoluna yapılan dolgu miktarının, Emeksiz altgeçitlerindeki hafriyatın 4 katı büyüklüğünde olduğunu bildirdi. 24 bin kg dolayında asfalt emülsiyon kullanılarak yoldaki tozun çevreyi rahatsız etmesinin de önüne geçildiğini bildiren Başkan Çakır, bütün bu çalışmaların Belediye'ye 5.5 milyon lira civarında maliyet getirdiğini açıkladı.

Toplam 14 kilometre uzunluğundaki Kuzey Kuşak yolunun 2012 yılında bitirilmesinin planlandığını belirten Çakır, Ergenekon Üst Geçidi'nden Dilek Yoluna bağlantının kısa bir süre sonra sağlanacağını söyleyerek, "Kuzey kuşak yolu bizim için çok önemli bir yol. Bunun devamı olarak, Hal Binası önünden, Şehir Mezarlığı yanından başlayarak Çarmuzu, Kiltepe tarafına doğru çalışmalar devam ediyor" dedi.

İnceleme gezisine katılan Yeşiltepe Bölgesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Ahmet Temelli, Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Şahin Demirci, Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez ile Atatürk Mahallesi Muhtarı Salman Şahbaz adına konuşma yapan Hoca Ahmet Yesevi ve Gazi Mahallesi muhtarları, Kuzey Kuşak yolunun Yeşiltepe bölgesine çok büyük katkı sağlayacağını ve ayrıca Malatya trafiğini rahatlatacağını belirterek, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 533
Bu Ay : 1156
Toplam : 1156

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom