Birçok Proje ihale Edildi

1 yıl içerisinde Malatya'nın geleceğine yön verecek olan yatırım ve hizmet projelerinin hazırlanması noktasında önemli adımlar atılmış, hazırlanan projelerin birçoğu ihale edilirken, birçoğunun da hazırlıkları devam etmektedir"

Birçok Proje ihale Edildi Malatya Siyaset

 Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir yıllık icraatlarını içeren basın toplantısında, yaptıkları ve yapacakları projeleri anlattı.

Şelale Lokantası'nda, belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürlerinin de katıldığı basın açıklamasında, altyapıdan projelere kadar birçok hizmetleri anlatan Başkan Çakır, projeleri sinevizyon eşliğinde tanıttı.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Çakır, Denetim Komisyonu Raporuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Denetim raporunu Metin Mandal bize getirdi. Metin bey, raporu basının da istediğini söyledi. Verebileceğini söyledik. Bazı basının ise, raporu ele geçirdik şeklinde yansıtmaları da etik değil. Rapora gelince, birçoğu tabanı olmayan ve gerçeği yansıtmayan şeylerdir. Eğer yanlış işler varsa yapılmasına izin vermeyiz. Her şeyi belediyenin menfaati çerçevesinde yapıyoruz. Raporu görünce, eksiklerle ilgili birimlerden izahat istedik. Denetim raporuyla ilgili de gereğini yapıyoruz."
Çakır, "Şehrimizin modern bir şekilde gelişmesi ve kentleşme bütünlüğünün sağlanması amacıyla hayati derecede önemli gördüğümüz Proje Geliştirme Merkezi kurularak, Malatya için önemli projeler üzerinde çalışmalara başlamıştır.

1 yıl içerisinde Malatya'nın geleceğine yön verecek olan yatırım ve hizmet projelerinin hazırlanması noktasında önemli adımlar atılmış, hazırlanan projelerin birçoğu ihale edilirken, birçoğunun da hazırlıkları devam etmektedir" diyen başkan Çakır, "Tabi bütün bu işler ve yapılacak olan işlerimiz bir ekip işi. Ben burada huzurlarınızda mıntıka temizliği yapan arkadaşımdan başkan yardımcılarımıza kadar bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür etmeyi bir kadirşinaslık olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Çevreyolu üzerine, MAŞTİ önü, 91 bin dev öğrenci İlköğretim Okulu ile Sancaktar Mezarlığı Doğu Garajı kısmına olmak üzere 3 adet üst geçit yapacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Nikah Salonu ve Konferans Merkezi'ni belediye binasının arkasına, Spor ve Yaşam Merkezi'ni de Şeker arazisinin hava lojmanları girişi bölümüne yapacaklarını aktardı.
Bu yıl 10 muhtar evi ve 5 semt konağı da yapacaklarını söyleyen başkan Çakır, diğer projeler hakkında bilgi sundu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmanın ardından, kısa bir süre önce kurulan Malatya Belediyesi Proje Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan projelerle ilgili olarak sinevizyon eşliğinde ayrıntılı bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 597
Bu Ay : 5487
Toplam : 5487

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom