Karakaya Demiryolu üstüne karayolu

Malatya'da Karakaya Demiryolu Köprüsü üstüne karayolu yapılması incelemesinden sonra yapılabilir raporu verildiği bildirildi.

Karakaya Demiryolu üstüne karayolu Bölge

Malatya'da Karakaya Demiryolu Köprüsü üstüne karayolu yapılması incelemesinden sonra yapılabilir raporu verildiği bildirildi.

Malatya'nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ'nın Baskil ilçesi arasındaki ulaşımda kullanılacak olan Karakaya Demiryolu Köprüsü üstüne karayolu yapılması konusunda Vali Ulvi Saran'ın ilgisiyle Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden uzman heyet inceleme yapmıştı.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü uzmanlarının çalışması sonucu hazırlanan teknik raporda, düşük tonajlı araçlar için mevcut demir çeliklerin yeterli olduğu, fazla tonajlı araçların geçimi için de demir çelik takviyesi yapılması gerektiği şeklinde görüş bildirildiği ifade edildi.

2 bin 80 metre uzunluğundaki Karakaya Demiryolu Köprüsü'nün üst kısmına atılacak demir ve çelik takviyesi ile karayolu ulaşımının sağlanacağı belirtilirken, bunun maliyetinin de 10 milyon TL civarında olduğu kaydedildi.

Malatya'nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ'ın Baskil ilçesi arasındaki ulaşım Karakaya Baraj Gölü üzerinden feribotla sağlanırken, 2002 yılının Ağustos ayında Karakaya Baraj Gölü'nde yük ve yolcu taşımacılığı yapan Baskil Kaymakamlığı'na ait feribotun alabora olarak 13 kişinin ölümüne yol açması nedeniyle baraj gölü üzerinde köprü yapılması gündeme getirilmişti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 991
Bu Ay : 7075
Toplam : 7075

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom