Kutlu Doğum Haftası ödül töreni

Malatya'da Kutlu Doğum Haftası şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödül töreni düzenlendi.

Kutlu Doğum Haftası ödül töreni Malatya Haber

Malatya'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilköğretim okulları, lise ve meslek liseleri öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler, düzenlenen törele ödüllendirildi.

İl Müftülüğü Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Hacı Halil Çiftliği İlköğretim Okulu 8/A öğrencisi Kübra Aakbulut, "Kur'an-ı Kerim" isimli şiiriyle birinci, Merkez Şadiye Ünsalan İlköğretim Okulu 8/B öğrencisi Samet Tutan "Kur'an" isimli şiiriyle ikinci ve Rahmi Akıncı İlköğretim Okulu 6/D öğrencisi Kübra Keklik "Gönüllerin ışığı" şiiriyle üçüncü oldu. 91 Bin Dev Öğrenci İlköğretim Okulu 5/B öğrencisi Mehmet Emin Ertaş da, "Kur'an ve İnsan" isimli şiiriyle mansiyon ödülüne layık görüldü.
Liseler arasında "Kur'an'ın Kişi ve Toplum Hayatına Kazandırdığı Değerler" konulu makalede ise Yeşiltepe Lisesi 10 Fen A öğrencisi Öznur Baydemir "Nasıl Bir Mucize" başlıklı makalesi ile birinci, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 11/ Resim öğrencisi Esra Başbaş "Kur'an-ı Kerim'in İnsan ve Topluma Kazandırdıkları" makalesi ile ikinci, Gazi Lisesi 12/A öğrencisi Ebru Kantiyan "Sönmeyen Nur" makalesi ile üçüncü oldu. Yunus Emre Lisesi 11/A öğrencisi Hacer Pektaş, "Kur'an ile yaşamak" başlıklı makalesi ile mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ödül almaya layık görülen öğrenciler ve okulları ödüllendirildi. Birinciye bir cumhuriyet altını, ikinciye yarım cumhuriyet altını ve üçüncüye de çeyrek cumhuriyet altını, ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye edildi. Dereceye giren öğrencilerin okullarına da "teşekkür plaketi" verildi. 

Dereceye giren eser sahiplerine verilen ödüller, İlim Yayma Cemiyeti tarafından karşılandı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Özkan'a ve yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 750
Bu Ay : 5944
Toplam : 5944

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom