Malatya iddialı

Her yıl Türkiye derecesi getiren Malatya MuayThai sporcuları,Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Malatya iddialı Malatya Spor

 Gaziantep'te 2-4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen ve Güneydoğu ile Doğu Anadolu illerinin katıldığı bölge şampiyonasında kilolarında birinci olan Malatyalı sporcular Refik Konak, Arif Erdoğan ve Furkan Çığlık, 13-17 Nisan tarihlerinde Muğla'nın ilçesi Bodrum'da yapılacak Türkiye Şampiyonası hazırlıklarını devam ettiriyor. Karakuş spor kulübünde, hazırlıklarını sürdüren sporcular, Türkiye Şampiyonası'ndan en iyi dereceyle dönmeyi hedefliyor.

Hazırlıklar hakkında bilgiler veren Takım Antrenörü Hasan Basri Karakuş, "Gaziantep'te Muay Thai Bölge Şampiyonası yapılmıştı. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinden birçok antrenör ve sporcu şampiyonaya katıldı. Malatya'dan bizde 10 sporcu ile katıldık. 54 kilogramda Refik Konak, 63,5 kilogramda Arif Erdoğan ve 91+ kilogramda Furkan Çığlık kendi kategorilerinde birinci oldular. Bu sporcularımız 13-17 Nisan tarihleri arasında Muğla'nın Bodrum ilçesinde yapılacak olan Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nda  Malatya'yı temsil etme hakkı kazandılar. İnşallah orada da sporcular ilimizi en iyi şekilde temsil edecekler" dedi.

Karakuş, başarılı sonuçlara rağmen destek görmediklerini ifade ederek, "Malatya'da amatör sporlara basınımızda dahil ilgi az. Geçen yıl ve bu yılki müsabakaların tamamına Malatya Belediyesi'nin katkılarıyla gittik. Kötü alışkanlıklara bulaşan çocuğu düz yola çıkarmak o kadar zor ki, ama biz çocuklarımız kötü alışkanlıklara bulaşmadan salonlarımızda eğitelim ve spor yaptıralım. Ancak ilgi ve destek oldukça az. Bizim gücümüz belli bir yere kadar. Bizlere destek verilsin, biz de gerekeni yapalım" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 306
Bu Ay : 3750
Toplam : 3750

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom