El emeği göz nuru ürünler

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutukluların yaptığı el emeği, göz nuru eserler sergilendi.

El emeği göz nuru ürünler Malatya Kültür-Sanat

Malatya Park'ın ev sahipliğindeki serginin açılış törenine Vali Ulvi Saran, 2. Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Necdet Tuna, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumuhriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, Baro Başkanı Selahattin Sarıoğlu, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir ve Prof. Dr. İlhan İçen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Cezaevi Müdürü Şerefettin Güngör ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, "Özgürlüğü bir mahkeme kararı ile kaldırılan tutuklu ve hükümlülerin, cezaevinde kaldıkları süre içerisinde tahliyelerinden sonraki toplumsal ve sosyal hayatlarını sağlamak, yeniden suç işlemelerini engellemek ve böylece daha sağlıklı bir toplum için katkıda bulunmak çağdaş infaz rejimlerinin temel amaçlarından biridir" dedi.
Cezaevinden Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR Müdürlüğü ile ortak düzenlenen eğitim programları kapsamında çeşitli kurslar açıldığını belirten Ceylan, tutuklu ve hükümlülerin bu tür etkinliklerle sağladıkları kazançlarla hem kendilerine ve hem de dışarıdaki ailelerine bakabildiğini de ifade etti.
Vali Ulvi Saran, "Son derece namüsait şartlar altında da olsa, insanın hayata bakışı, sanata doğru yönelişi her zaman çok kıymetli eserler meydana getirmesini sağlayabilir. Mutlaka hangi şart altında olursa olsun, sanat duygusu ile ve ruhun incelikleri ile bir şeylerin meydana getirilmesi insanın şerefiyle, insanı varlığı ile insanın yüceltilmesiyle alakalıdır" dedi.
Sergiyi gezen Vali Ulvi Saran, Malatyaspor ve Trabzonspor'un renklerinden 2 adet tesbih satın alırken, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'da yine Malatyaspor tesbihi satın aldı. Saran ve Çakır, Çini tabaklardan da satın aldılar.
Malatya Park'daki tutuklu ve hükümlü sergisinin vatandaşlar tarafından gezilerek, istenilen ürünün satın alınabileceği belirtildi. Sergide, çini, mobilya, takı, tasarım, trikotaj, resim ve mefruşat dallarında çok sayıda el ürünü bulunuyor. Satılan ürünlerin bedelleri, ürünü yapan mahkuma teslim ediliyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 570
Bu Ay : 1305
Toplam : 1305

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom