Sadece maliyete bakılmamalı

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Malatya Güney Çevre yolu projesiyle ilgili olarak, yolun yapımıyla ilgili sadece maliyete bakılmayacağını, bölgenin doğa şartlarının da göz önüne alınacağını söyledi.

Sadece maliyete bakılmamalı Malatya Siyaset

 Malatya İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret ederek, inşaat mühendislerinin konuyla ilgili önerilerini dinleyen Öz, birçok konuda inşaat mühendislerinin fikirlerini önemsediğini kaydetti.

     Her konuda bilgi sahibi olunamayacağına vurgu yapan Öz, bilen kişilerin fikirlerinin alınmasının doğru olacağını kaydetti.

     Öz, şöyle konuştu:

     ''Malatya'da bir kaç yıldan beri konuştuğumuz çevre yolu projesi var. Güney ve kuzey diye tartışılan konu yolun geçeceği güzergâhla ilgili. Bu noktada Malatya'nın geleceğinde kente yarar sağlayacak bir yol olması gerekiyor. Bu konuda birçok konuda fikirlerine başvurduğumuz inşaat mühendislerimizi dinleyeceğiz. Kendilerin konuyla ilgili fikirlerini alacağız. İnşaat mühendislerimiz şu aşamada Güney çevre yolu projesinin üzerinde duruyorlar. Haklı gerekçeleri var. Bu konu daha geniş bir biçimde ele alınacak. Ancak şunu da unutmamalıyız ki, yolun yapımında sadece maliyete bakılmaz, bölgenin doğa şartları da göz önüne alınır. Mevcut yol planında yaklaşık 5 kilometrelik bir tünel öngörülüyor. Bu tünelin işletilebilmesi, bölgenin hava koşulları, tüm bunların düşünülmesi gerekiyor.''

     Malatya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Bedir Özten de üzerinde durdukları Güney çevre yolu projesinin çok uygun olduğunu savunarak, yapılması planlanan yolun 26 kilometre olacağını ve bölgede yol için en uygun güzergâh olduğunu söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom