Ali Yalçın güven tazeledi

Kızılay Malatya Şubesi'nde yapılan seçimle yeniden başkan seçilen Dr. Ali Yalçın, Kızılay Bölge Kan Merkezi için yer tahsisinin yapıldığını açıkladı.

Ali Yalçın güven tazeledi Malatya Yaşam-Sağlık

 Kızılay Malatya Şubesi'nin genel kurulu Şerpetçi köşesindeki kendi binasında yapıldı. Genel kurulda faaliyetler hakkında bilgi veren Kızılay Şube Başkanı Dr. Ali Yalçın, 2006 yılında göreve geldiklerini ve 2007 yılında ise olağan kongre ile yönetime seçildiklerini belirtti. Kızılay'ın yurt dışı görevlendirmesi ile Sudan ve Çat ülkelerinde Kızılay adına koordinatör olarak görev yaptığını söyledi.

Filistin'e İsrail tarafından yapılan saldırı sonucunda mağdur olan Filistinlilere Malatya'da 300 ton gıda ve yardım gönderildiğini söyleyen Yalçın, bölgede sertifikalı ilk yardım kursu veren tek kuruluşun Kızılay Malatya Şubesi'nin olduğunu belirtti.

Malatya'da Bölge Kan Merkezi için çalışmaların sürekli takip edildiğini ve bölge kan merkezi için yerin Malatya Valiliği tarafından tahsis edildiğini söyleyen Yalçın, Kızılay Malatya Bölge Kan Merkezi'nin Tapu ve Kadastro binasının arkasındaki atölyenin tadilat yapılması ile açılacağını ifade etti.

Toplum Liderlerini Deprem ve Afet konusunda Bilinçlendirme Projesinin de Malatya'da en iyi şekilde yürütüleceğini ifade eden Yalçın, Malatya'da 35 öğrenciye de burs verildiğini aktardı. Yalçın, Malatya'da Kızılay Lojistik Depo kurulması içinde çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Genel kurulda tek liste ile yeniden Kızılay Malatya Şube Başkanlığına Ali Yalçın seçilirken yönetim kuruluna ise Hasan Göğüs, Mehmet Çolak, Keriman Başıbüyük, Hasan Akbudak, Vedat Kuru ve Sabri Bayat getirildi. Şube denetçiliğine Cemal İnanç, Genel Merkezi Genel Kurul asıl üyeliğine de Ahmet Boyraz seçildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 95
Bu Ay : 1677
Toplam : 1677

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom