Fazla kilolar artık dert değil

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Servisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp, yaptığı açıklamada Mide Küçültme Ameliyatı hakkında bilgiler verdi.

Fazla kilolar artık dert değil Malatya Yaşam-Sağlık

 Mide küçültme ameliyatları ile fazla kilolara elveda diyenleri, yakınları da tanımakta zorluk çekiyor. Amerika'da son dönemde artış sağlayan mide küçültme ameliyatı, Türkiye'de de zayıflamak isteyen aşırı kilolular tarafından da ilgi görmeye başladı.

Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp, "Şişmanlık günümüzün en büyük halk sağlığı sorunlarından birisi. Ne yazık ki gün geçtikçe kilolu insanlar, toplumda artıyor. Ne yazık ki, kilo sadece belli bir grup insanı değil, toplumun her kesimini ilgilendiriyor. Özellikle çocukları, günümüzde çok daha fazla etkiliyor. Kilo ile ilgili problemler arttıkça, beraberinde getirdiği birçok hastalıkta tansiyon, şeker, romatizma problemleri ve birçok problem kilo ile birlikte insanların üzerine yük olarak taşınıyor. Kilodan kurtulmak ise ne yazık ki kolay geldi. Bir çok tedavi yöntemi var; diyet yapmak, eksersiz yapmak yada ilaçlar kullanmak. Ancak bunların başarısız olduğu durumlarda, genel cerrahide, cerrahi yöntemler tabi ki gündeme gelebiliyor. Cerrahi tedavi yöntemleri çeşitli. Midenin küçültülmesi, mideye bant takılması veya balon uygulaması gibi yöntemler var. Bunlar arasında biz Malatya'da İnönü Üniversitesi'nde öncelikli olarak mide küçültme ameliyatlarını tercih ediyoruz. Nedeni, mide küçültme ameliyatlarının uzun dönemdeki sonuçlarının çok daha etkili olması" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 556
Bu Ay : 7702
Toplam : 7702

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom