Ebeveyn anlaşamayınca çocuğa 3 isim

Malatya'da yaşayan Mehmet ve Tülay Yeli çifti, 15 gün önce dünyaya gelen kız çocuklarına annelerinin adının verilmesi konusunda anlaşamayınca, çocuğun 3 isimi oldu.

Ebeveyn anlaşamayınca çocuğa 3 isim Malatya Haber

 Baba Mehmet Yeli, çocuklarına isim verme konusunda çok zorlandıklarını, çocuğun cinsiyetini öğrendikleri günden beri annelerinin ismini verme konusunda tartışma yaşadıklarını belirtti.

     Tartışmayı mutlu sonla bitirmek için çocuklarına iki annenin adı olan Ayşe Hanife ve ortak karar sonucunda da Bereket adını verdiklerini dile getiren Yeli, şöyle konuştu:

     ''İlk çocuğumuzun sevincini yaşıyoruz. Cinsiyetini öğrendiğimiz günden, doğduğu ana kadar annesiyle isim konusunda tartışma yaşadık. Ben rahmetli annemin adını, eşim ise kendi annesinin ismini vermek istedi. Doğduktan sonra kafamızda Bereket ismi de oluştu. Dolayısıyla karar vermek zorlaştı. Nüfus Müdürlüğüne gidince sadece kendi annemin ismini yazdırırım diye düşünüyordum. Ama birden karar değiştirip üçünü de yazdırdım. Bu duruma nüfus memuru da çok şaşırdı. Tartışmamızı böylece mutlu sona bağladık. Ne şiş yandı ne kebap; ikimizin de isteği oldu ve kızımıza Ayşe Hanife Bereket ismini verdik.''

     Çocuklarına üç adı ile sesleneceklerini ifade eden Yeli, şöyle devam etti:

     ''Çevremizdeki insanlar da şaşırıyor. Herkes, 'ne kadar uzun bir isim, çocuğun başını yaktınız' diyor. Büyüdüğünde çok uzun bir adı olduğu için zorlanacak. Büyüyüp bizi mahkemeye vermesini bekliyoruz. Babam bana da böyle uzun ad koysa ben de mahkemeye verirdim.''

     Hangi adla çağıracağıma karar veremedim

      Anne Tülay Yeli ise anlaşmazlık nedeniyle verilen 3 ismin ileride çocuklarına zorluk yaşatacağına inandığını ifade etti.

     Çocuğuna henüz hangi isimle sesleneceğine karar veremediğine işaret eden Yeli, şunları söyledi:

     ''Eşim bebeğimizin cinsiyetini öğrendikten sonra hep 'annemin ismi Hanife olacak' diyordu. Benim annemin ismi olan Ayşe'yi koymak istemiyordu. Benim en büyük arzum ise kızıma annemin adını vermekti. Bu konuda ikimiz de çok ısrarcı olduk. Hamilelik döneminde canım kar yemek istedi, ama o dönemde bir türlü kar yağmadı. Bebeğimiz doğduğu gece kar yağmaya başladı. Biz de bereketiyle geldiğini düşünerek Bereket adını verdik.''

     İsim konusunda eşi ile anlaşmaya vardıkları için mutlu olduğunu ifade eden Tülay Yeli, ''Çocuğumuz büyüdüğünde bu duruma ne diyecek bilmiyoruz. İleride ÖSYM sınavında ismini yazmada zorluk yaşayacağını düşünüyorum'' diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom