İlçe ve belediye başkanları toplantısı

AK Parti Malatya İl Teşkilatı aylık olağan İlçe ve Belediye Başkanları toplantısını gerçekleştirdi.

İlçe ve belediye başkanları toplantısı Malatya Haber

 

AK Parti İl Teşkilatı'nda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Ömer Faruk Öz, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin'in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları katıldı.
Toplantı öncesinde bir konuşma yapan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yerelde ve genelde Türkiye'nin AK Parti ile güzel günler yaşadığını söyledi. Çalık, "Ben, Malatya Belediye Başkanıma Malatya'da önemli bir eksik olan Sanat Merkezini oluşturması ve kadın sığınma evini oluşturdukları için teşekkür ediyorum. Ayrıca Malatya'nın çok önemli eksiği olan ulaşım mastır planı ve çevre düzeni planının şuan yapılıyor olması da çok memnuniyet verici. Malatya'ya yapılacak hizmetlerle ilgilide yerelde Malatya'da ve genelde de Ankara'da çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Bu vesileyle ilçe ve belde belediye başkanlarımız da Ankara'ya geldiklerinde de işlerini takip ediyoruz" dedi.
 
Borçlanmaktan korkmayın
 
AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise yaptığı konuşmada, "Yerel yönetimler önemli çünkü halka açılan kapılarımızdır. Sıkıntılarınızı biliyoruz ve imkânlarımız ölçüsünde bu sıkıntıları çözmeye çalışacağız. Belediye Başkanlarımızdan şunu rica ediyorum, adaylık döneminde gösterdikleri şevk ve ahengi şimdi de göstersinler. Çok fazla ağlayıp, sızlamasınlar. Yapılması gereken ne varsa yapılacaktır. Öldüm, bittim, yandım, param yok demeyin. Eldeki imkânları en iyi şekilde değerlendirin ve borçlanmaktan korkmayın. Ama borçlandığınız parayı da, çarçur etmeyeceksiniz, yatırım ve hizmete dönüştüreceksiniz. Bir de kendi aranızda araç ve personel konusunda yardımlaşmanız gerekiyor" diye konuştu.
 
Büyükşehir belediyesi gibi çalışıyoruz
 
Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Malatya Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "Çevre belediyelerimizle adeta Büyükşehir belediyesi gibi çalışıyoruz. Her konuda dayanışma içerisinde olarak, elimizden geldiği kadarda yardımcı oluyoruz. Belediyelerimizle ulaşım bütünlüğü sağlamaya çalışıyoruz. Malatya'daki toplu taşımayı çok daha kaliteli ve cazip hale dönüştürerek, vatandaşlarımızı toplu taşımaya yönlendirmek amacıyla ulaşım bütünlüğünü sağlamaya çalışıyoruz. Bunun yanında içme suyunun dağılımı, kayıp ve kaçaklar konusunda birlikte hareket edeceğiz. Bunun takibini de merkez belediyesi olarak biz yapacağız. Atık su ve katı atıklarla ilgili yeni oluşturacağımız proje konusunda milletvekillerimizin de büyük desteğiyle ciddi mesafeler aldık. Bunu hayata geçirmemiz merkeze yakın belediyelerimiz olmak üzere bütün belediyelerimiz için çok büyük önem taşıyor. Çevre düzeni planı yapıyoruz. İmar konularında ve yapılacak çalışmalarda bütün belediyelerimizin buna destek vermesi gerekiyor. Kuzey Çevre Yolu ile ilgili Sayın Valimiz önderliğinde başlatılan bir toplulaştırma çalışması var. Kurduğumuz ekipte çalışmalara başladı bununla ilgili de sizlerin desteğine ihtiyacımız var" ifadesine yer verdi.
AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin ise, her ay düzenli olarak il teşkilatı, milletvekilleri, ilçe teşkilatı ve belediye başkanları olarak bir araya geldiklerini kaydederek, "AK Parti iktidarı olarak yapılan hizmetlerle halk arasında köprü görevi görüyoruz. Vatandaşımıza ulaşması gereken bilgi akışını doğru anlatmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom