Nezaket kuralları ihlal edilmemeli

Belediye Meclisi Başkan Vekili Avukat Aziz Görgeç, "Belediye meclis üyeleri, bu kutsal görevi ifa ederken hiç kimse adabı muaşereti, asgari nezaket kurallarını ihlal edemez, etmemelidir" dedi.

Nezaket kuralları ihlal edilmemeli Malatya Siyaset

 Belediyesi Meclis Başkan Vekili Avukat Aziz Görgeç, bağımsız belediye meclis üyesi Mehmet Moran'ın, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile ilgili olarak basına yaptığı açıklamasına cevap verdi. Görgeç, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada,"Belediye Bağımsız Meclis üyesi Sayın Mehmet Moran beyin en hafif ifadeyle bizleri üzen, hayrete düşüren medya organlarına yaptığı talihsiz açıklamaları ile ilgili kanaatlerimi aziz hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. Seçildiği günden itibaren bir takım varsayımlarla, gördüğü halisünasyonlarla, evhamlarla gündem meydana getirmek, gündemde kalmak isteyen, tek derdi reyting olan muvaffak olamayacağını, sağduyu sahibi çok kıymetli hemşehrilerimizin bu tür tutarsız, mesnetsiz, gerçeklerden uzak beyanatlara pirim vermediğini görmesi üzerine agresifleşmekte, kamuoyunun gözlerine baka baka düşlerini gerçekmiş gibi yansıtabilmektedir" ifadelerini kullandı.

 ‘Semra kaynanayı hatırlatmak isterim’

 “Türkiye bir ‘Semra Kaynanayı’ kaldıramadı, Malatya hiç kaldıramaz” diyen Görgeç, “Sn. Moran’a bir zamanlar ekranların vazgeçilmez yüzü Semra kaynanayı hatırlatmak isterim. Belki şovuyla bir anda televizyon kanallarına reyting yaptırdı ama şimdi nerede. Napıyor? Kim biliyor, kim ilgileniyor” diye konuştu.

 ‘Meclis çatısını şovuna alet etmesin’

 "Muhalefetin görevi elbette ki kendi seçmenlerinin kendisine vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda icranın icraatlarını sorgulamaktır, takip etmektir, denetlemektir ve hesap sormaktır. Ama bu kutsal görevi ifa ederken hiç kimse adabı muaşereti, asgari nezaket kurallarını ihlal edemez, etmemelidir, etmek isteyenlere de kamuoyu gerekli cevabı her zaman vermiştir ve vermeye de devam edecektir" diyen Görgeç, açıklamasını özetle şöyle tamamladı: "Biz bu kirli oyunun senaryosunu yazanları da yakinen biliyoruz. Seçim öncesinde Sayın Başkana attıkları iftiraların, yürüttükleri kampanyadaki asılsız, mesnetsiz iddiaların cevaplarını 29 Martta sandıkta aldılar. Aziz hemşehrilerim onlara en güzel cevabı verdi. Ama anlayana. Anlayana sivrisinek saz, Sayın Moran'a Davul zurna az.

Kendisi meşhur olmak isteyebilir. Reytingini yükseltmek isteyebilir. Bu konuda makyavelist bir tutum sergileyip asgari etik kuralları dahi umursamayabilir. Fakat kendisinden isteğimiz sahip olduğu meclis üyeliği sıfatını ve kutsal meclis çatısını şovuna alet etmesin."

Bağımsız belediye meclis üyesi Mehmet Moran, geçen hafta basına yaptığı açıklamada, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın baskılara karşı bunalıp istifa aşamasına geldiğini iddia edip, "Sonuç olarak Malatya Kamuoyu adına diyorum ki, Sayın Çakır'a Dayatmayın, Engel Olmayın, Yardımcı olunuz. Olunuz ki, Malatya bir 5 yıl daha kaybetmesin" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 110
Bu Ay : 4476
Toplam : 4476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom