‘Tut Elimden’ ödül getirdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘sosyal belediyecilik’ ödülüne layık görülen ‘Tut Elimden’ projesinin ödülüne layık görüldü.

‘Tut Elimden’ ödül getirdi Malatya Haber

BAŞKAN MEHMET ÇINAR, ‘TUT ELİMDEN’ PROJESİ ÖDÜLÜNÜ 29 KASIM’DA ALACAK

“Projelerimizin Ödüllendirilmesi Hizmet Aşkımızı Artırmaktadır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ülke çapındaki yerel yönetimlerin sosyal projelerini inceleyen İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından ‘sosyal belediyecilik’ ödülüne layık görülen ‘Tut Elimden’ projesinin ödülünü almak için 29 Kasım 2018’de düzenlenecek törene katılacak.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ TEMALI HİZMETLERİMİZİN ÖDÜLLENDİRİLMESİ GURURU VERİCİ”

Kadim bir medeniyet kültürüne sahip Yeşilyurt’un adını ‘Gönül Belediyeciliği’ esaslı hizmet ve projelerle tanıtmaya devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sosyal sorumluluk projelerimizin ödüllendirilmesi milletimize hizmet yolunda bizlere ayrı bir şevk ve heyecan katmaktadır. Yetim ve öksüz çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürdüğümüz ‘ Keşke’ projemizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘ sosyal belediyecilik’ alanında ödüllendirilmesi bizim için en büyük onur kaynağı olmuştur. Vatandaşlarımızın yüreklerine ve gönüllerine dokunan projelerimiz içerisinde özel bir tarafı bulunan ‘Tut Elimden’ projemizin de İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından ödüle layık görülmesinden büyük bir memnuniyet duymaktayız. 29 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenecek ödül törenine katılarak tüm hemşerilerimiz adına bu ödülümüzü alacağız ve engelli kardeşlerimizin selamlarını ulaştıracağız” dedi.

“DEZAVANTAJLI GRUPLARIN TOPLUMSAL HAYATA ENTEGRE EDİLMESİ ÖNEMLİDİR”

‘Sen Gelemiyorsan Biz Geliriz’ sloganıyla başlattıkları ‘Tut Elimden’ projesi kapsamında; evde eğitim ihtiyacı duyan bedensel engelli kardeşlerimize okuma-yazma, kültürel, sosyal ve sanatsal hizmetlerin yanı sıra psikolojik ve sosyolojik destek sağladıklarını dile getiren Başkan Çınar, “Halkımızın ihtiyaçlarına yönelik sürdürdüğümüz, ülke çapında büyük yankı uyandıran, birçok yerel yönetimin örnek aldığı sosyal sorumluluk projelerimizin tamamı bizler için değerliyken,‘Tut Elimden’ projemizin özel tarafları bulunmaktadır. Engelli kardeşlerimizin elinden tutarak onları sosyal hayata katmayı amaçlayan projemiz kapsamında engelli ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Fedakâr annelerimiz ve babalarımız, hayatlarının her anında engelli çocuklarının yanındalar ve onların bakımlarıyla meşgul olurken, engelli kardeşine bakmak için evlenmeyen ablalara, birçok iş fırsatını elinin tersiyle iten kardeşlerine, kendini engelli eşine veya çocuklarına adamış eşlere devletimizin şefkatli elini bu projeyle ulaştırmış oluyoruz. Yeşilkonaklar ve Gençlik Merkezlerimizde görevli öğretmenlerimiz ev ortamında ders verilmesi uygun görülen bireyleri, haftanın iki günü ziyaret ederek iki saatlik ders veriyorlar. Sağlık problemlerinden dolayı eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayan bedensel engelli öğrenciler ile ailelerine ev ortamında eğitim, sosyal psikolojik destek ve motivasyon hizmetlerimizi bu projeyle ulaştırmanın verdiği mutluluğu anlatmaya kelimeler yetmez. Bununla birlikte projemizden yararlanan ailelerimizi belli aralıklarla evlerinden servislerimizle alarak sosyal tesislerimizde ağırlıyoruz, sohbet ediyoruz, taleplerini dinliyoruz ve çözüm yolları üretiyoruz. Projemizin boyutunu zaman içerisinde daha da geliştirerek fizyoterapi desteği vermeyi de planlıyoruz. Projemizin bir parçası olarak gönüllü olarak çalışmak adına başvuru yapan fizyoterapistlerimizin olması bizleri mutlu etmektedir. Engelli bireylerimizin toplumsal hayata daha fazla entegre olmaları, sosyal hayatın içerisinde etkin bir şekilde yer almalarını sağlamak adına üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 340
Bu Ay : 1908
Toplam : 1908

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom