Birlik Vakfı Malatya Şubesi Girişimcilik Eğitimi Düzenledi

İŞKUR Malatya İl Müdürü Vahap Toman, amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Birlik Vakfı Malatya Şubesi Girişimcilik Eğitimi Düzenledi Malatya Ekonomi

Birlik Vakfı Malatya Şubesi ve İŞKUR Malatya İl Müdürlüğü işbirliğiyle KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik eğitimi Birlik Vakfı binasında başladı.

Açılış konuşması yapan Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi ERGÜL, “Girişimci asla pes etmeyen, yaratıcı, iyimser, bilgi ve beceri sahibi, sorumluluk taşıyan, kaynakları seferber eden, kazanan, cesur, risk alan ve başaran insanlardır. Girişimci yeni bir şey başlatır. Birlik Vakfı olarak ülkemizin insanına bu konuda yardımcı olabilmek, onlara girişimcilik eğitim fırsatı verebilmek için bu tür eğitimleri düzenliyoruz. Bizlere bu fırsatı veren İşkur Malatya İl Müdürümüz Sayın Vahap Toman’a teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

İŞKUR Malatya İl Müdürü Vahap Toman,  amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi.  Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarını hedefledikleri kaydeden Toman, eğitimi başarı ile tamamlayıp “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” alanların işletmelerini açtıkları takdirde desteklerden faydalanabilecekler. Girişimci adaylarının her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade eden Toman, eğitim sonrasında verilen desteklerle sektöre yeni iş patronlarının kazandırılmasının, üretim, istihdam ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 694
Bu Ay : 2012
Toplam : 2012

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom