Dünya, hangi gerekçelerle bu katliamları yapmayı bu zalimlere veriyor

Suriye’de özellikle Doğu Ğuta’da, İdlib’te, Rastında’da zulme ve katliamlara maruz kalan mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yanındayız.

Dünya, hangi gerekçelerle bu katliamları yapmayı bu zalimlere veriyor Dünya

Malatya Ortak Değerler Platformu, düzenledikleri basın bildirisinde Doğu Guta'da yaşanan katliam kınandı.

Son günlerde, Suriye’de 2011’den bu yana kendi halkını hunharca katleden, Zalim Beşşar Esed’in insanlıktan nasibi olmayan, gözü dönmüş askerlerinin 2013 yılından beri kuşatma altına aldığı, başkent Şam’ın DOĞU ĞUTA bölgesinde, tüm dünyanın gözü önünde savunmasız, masum insanlara yönelik yaptığı katliam, tüm vahşetiyle katlanarak devam ediyor. 2013 yılından beri, rejim tarafından açık hava hapishanesi haline getirilen bölge, birkaç gündür açık hava morguna çevrildi. İşlenen katliamlar, soykırıma dönüşmeye başladı.

Bugünlerde yapılan hava saldırılarında katledilen masumların sayısı, 50’den fazlası çocuk olmak üzere 500’ü geçti. 1500’den fazla yaralı bulunmaktadır. Suriye’nin başka yerlerinden bölgeye güç takviyesi yapan, zalim Esed rejiminin bu güne kadar hava saldırılarıyla yaptığı onca katliamlar yetmiyormuş gibi, şimdi de bölgeye karadan toplu bir saldırı başlatarak daha büyük bir soykırım işlemesinden korkuluyor. Zira elli yıldan fazladır, bu vicdansız ailenin Suriye’ye reva gördüğü zulüm, bazı sözüm ona devletlerin, dış güçlerin desteğini de yanına alan bu zalimlerin yapacaklarından endişelenmeyi gerekmektedir. Emperyalistlerin de desteğini alan bu hainlerin yapmayacakları bir şey yoktur. Bunların eline fırsat geçtiğinde, ayet-i kerimenin ifade ettiği üzere, ne bir anlaşma ne de bir sözleşme tanırlar. Halkın başına musallat olan bu zalimlerin en iyi bildikleri şey, öldürmektir.

                     Bizler, ORTAK DEĞERLER PLATFORMU OLARAK buradan sormak istiyoruz. Doğu Ğuta’lı mazlumların, masumların ne günahı var ki, bu kadar uzun süredir kuşatma altında tutulmaktadırlar?

Neden Yıllardır, bu insanlara bütün Dünyanın gözü önünde onca zulüm tattırılmaktadır?

Modern ve gelişmiş olmakla övünen Dünya, hangi gerekçelerle bu katliamları yapma hakkını bu zalimlere veriyor?

Hangi haklı gerekçe ile bir milyona yakın insanı öldürmüş, halkının neredeyse tamamını yurt içinde veya dışına göç ettirmiş, ülkelerinde taş üstünde taş bırakmamış bu leş kargaları destekleniyor? Yaptıklarına sessiz kalınarak, göz yumuluyor?

Bunun vebaline kim katlanabilir? Veya destek verenler, bundan sonra nasıl insanlıktan bahsedecekler? Nasıl insanların yüzüne bakacaklar?

Biz buradan tekrar hatırlatmak istiyoruz: Zulümle abat olunmaz. Zulüm devam etmez, mazlumlar affetmez, Allah affetmez. Zalimler yakında nasıl bir inkılâpla devrileceklerini, ne hale düşeceklerini göreceklerdir. Zalimler ve onların destekçileri, kendilerinden öncekilerin akıbetlerinden ibret alsınlar. Nerede Firavunlar, Şeddatlar, Nemrutlar, Şahinşahlar? Cehennem zalimleri bekler.

                     Bizler, Malatya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ORTAK DEĞERLER PLATFORMU OLARAK başından bu güne kadar, Suriye’de özellikle Doğu Ğuta’da, İdlib’te, Rastında’da zulme ve katliamlara maruz kalan mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan etmek istiyoruz. Bu vesileyle, saldırılarda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Geride kalanlara sabr-cemil niyaz ediyoruz. Herkesi, bir an önce ablukanın kaldırılması ve soykırımın durdurulması için harekete geçmeye, dua etmeye ve tüm yetkilileri inisiyatif almaya davet ediyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 162
Bu Ay : 2706
Toplam : 2706

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom