Malatyanın en büyük ilçesi hangisi ?

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt ilçe nüfusunun 7 bin 395 kişi artarak 311 Bin 764’e ulaştığını söyledi.

Malatyanın en büyük ilçesi hangisi ? Malatya Haber

Polat, “Yeşilyurt’umuzun her açıdan büyümesi ve gelişmesi önem arz etmektedir. Nüfus artışına paralel olarak ilçe genelindeki hizmet ve yatırımlarımız yoğunlaşarak devam edecektir.”dedi.

YEŞİLYURT’UN NÜFUSU 7 BİN 395 SAYI ARTTI

31 Aralık 2017 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) tarafından açıklanan adrese dayalı nüfus sayımı sonuçlarına göre yazılı bir açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt nüfusunun 2017 yılında 304 Bin 369 iken, 31.12.2017 tarihi itibariyle 311 Bin 764 olduğunu belirtti.

POLAT, “NÜFUS ARTIŞINA PARALEL HİZMETLERİMİZİ DE YOĞUNLAŞTIRACAĞIZ”

Başkan Polat, “82 mahallesi ve 311 bini geçen nüfusuyla birçok kentten daha kalabalık bir nüfusa sahip Yeşilyurt büyümeye ve gelişmeye açık bir bölgede bulunmaktadır. Sosyal, kültürel, sanatsal, sağlık, spor, eğitim ve çevre alanlarında ortaya koyduğumuz proje ve yatırımlarla yaşam standardı yüksek, gelişen ve modern bir ilçe olma yolunda önemli bir mesafe kat ettik. Bundan sonra da aynı kararlılık ve azimle milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeşilyurt’umuzun her açıdan büyümesi bizim arzuladığımız ve çaba gösterdiğimiz bir durumdur. Bu itibarla da ilçemizdeki nüfus artışını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. TÜİK verileriyle nüfusumuzda yaşanan bu artış hizmet üretme yolunda elimizi güçlendirecek, gelecek yıllarda da bu artışın devam edecek olmasını baz alarak yeni yerleşim alanlarının alt ve üst yapılarını güçlü hale getirmeye, sosyal, sanatsal, kültürel, sportif ve çevresel hizmetlerimizin artması için çaba harcayacağız." diye konuştu.

“GENEL BÜTÇEDEN DAHA FAZLA PAY ALACAĞIZ”

Nüfus artışının bütçede genel pay açısından da belediyeye olumlu yansıdığını kaydeden Başkan Polat, bundan sonraki süreçte 311 Bin 764 nüfusuna göre genel bütçeden pay alacaklarını sözlerine ekledi.

İLÇE NÜFUSUNUN 155 BİN 933’Ü ERKEK, 155 BİN 831’İ KADIN

311 Bin 764 olarak açıklanan Yeşilyurt İlçesi nüfusunun 155 bin 933’ü erkek, 155 bin 831’in ise kadın nüfusundan oluştuğu belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 161
Bu Ay : 2705
Toplam : 2705

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom