Suçlamalara karşı tepki gösterildi

Ortak Değerler Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları temsilcileri, 14.00 de Ensar Vakfı Malatya Şubesini ziyaret etti.

Suçlamalara karşı tepki gösterildi Malatya Haber

Ortak Değerler Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bugün saat 14.00 de Ensar Vakfı Malatya Şubesini ziyaret ederek; son günlerde Malatya’da bazı yetkililerin kamuoyunda sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili ortaya attıkları bir takım itham ve suçlamalara tepki göstererek, oluşturulmaya çalışılan algılara karşı bu sivil toplum kuruluşlarının yanında olduklarını ifade ettiler. Sivil toplum kuruluşları adına Nevzat KAYA “ÜLKEMİZİN BİRLİK ve BERABERLİĞE İHTİYACI VAR, AYRIŞTIRMA ve BÖLMEYE DEĞİL” diyerek şu açıklamayı yaptı.

“Dünyanın en stratejik bir noktasında bulunan ve emperyalist güçler tarafından hedef tahtasına oturtulmuş olan ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya muhtaç olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Bizler, yıllardır toplum yararına faaliyet gösteren ve insanımızın yakinen tanıdığı, takip ettiği sivil toplum kuruluşları olarak, bir süredir bazı yetkililerin; şehrimizin huzur ve sükûnetine hizmet etmeyecek, gereksiz, sorumsuz ve mesnetsiz açıklamalarda bulunduğuna şahit olmaktayız. Özellikle, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimi sonrası, FETÖ’nün baştan beri İslami kurum ve kuruluşlarla hiçbir irtibatının olmadığı her kes tarafından bilinmesine rağmen, ülkemiz genelinde bazı odakların, tüm İslami yapılarla ilgili karalama, zan ve töhmet altında bırakma, aslı ve astarı olmayan ithamlarda bulunma çabaları, faaliyete başladığımız günden bu güne kadar, Allah rızası ve toplumumuzun hayrından başka hesabı olmayan biz İslami sivil tolum kuruluşlarını derinden yaralamakta ve iz’ân sahibi herkesi düşündürmektedir.

Bu ülkede, bir karıncayı dahi incitmeyen, herkesin hakkını kendi hakkından üstün tutan, ümmetin meseleleri için gözlerine uyku girmeyen dindar insanlar, sadece bu gün değil, 28 Şubat sürecinde, 12 Eylülde, 27 Mayısta, eski, yeni, modern, post-modern tüm darbelerde benzeri ithamlara maruz kaldılar, gücü ellerine alan karanlık odaklar tarafından sanık sandalyesine oturtuldular. Göstermelik bile olsa kendilerini savunmalarına dahi izin verilmeden mahkûm edildiler ve cezalandırıldılar. Hatta güç odaklarının desteğiyle oluşturulduğu sonradan ortaya çıkan bazı kötü örnekler bahane edilerek dindar insanların üzerine gidilmiş ve olmadık muamelelere maruz bırakılmışlardı. Bu muamelelere maruz kalanların başında Rahmetli, Eski Başbakanımız Necmettin Erbakan gelmektedir. Ancak dindar insanlar, tüm haksızlıklara, hadsizliklere ve tahriklere rağmen, hiçbir zaman vakarlarını, olgunluklarını ve sağduyularını kaybetmediler.

Sahi, sormak istiyoruz. Dindar insanlar, İslami sivil toplum kuruluşları, bu ülkenin çocukları için, bizi biz yapan değerlerimiz uğruna gözlerini kırpmadan bedel öderken, bu insanlar ve kuruluşlar hakkında şüphe oluşturmaya çalışanlar ne yapıyorlardı? İmam Hatip Okulları, Kur’an Kursları, İlahiyat Fakülteleri kapatılırken, Tıp, Mühendislik ve hukuk Fakültelerini kazanabilecek çocuklarımız katsayısı gibi uydurma ve apaçık bir düşmanlık anlamına gelen gerekçelerle en basit bir bölüme bile giremedikleri gün, hakperest kesilen bu insanlar neredeydiler? Neden mağdurlar bunları tek bir gün yanlarında görmediler?

Bizler Malatya’daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları olarak, başta söylediğimiz gibi, Özellikle birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, sorumluluk sahibi herkesi akl-ı selime, sağduyuya, ferasete, sorumlu davranmaya ve basiret üzere hareket etmeye davet ediyoruz. Ülkemizin ciddi tehlikelerle karşı karşıya bulunduğu bu dönemde, bir takım dedikoduları yaymak veya onlarla hareket etmek sadece birliğimize ve dirliğimize zarar verir. Bu sadece, düşmanlarımızın işine yarar. Bunu yapanlar, bilerek veya bilmeyerek, düşmanlarımızın değirmenine su taşımış olmaktadırlar.

Bu son derece tehlikeli ve zararlı bir davranıştır. Ayet-i Kerime’nin ifade ettiği gibi; “fitne çıkarmak adam öldürmekten daha büyük bir suçtur.”Toplumlar, sadakat ve güven üzere kurulurlar. Adı, sanı, mevki ve makamı ne olursa olsun hiç kimsenin, kendisini hâkim sandalyesine oturtarak, toplumumuzun çimentosu olan ortak değerlerimizin ve mukaddesatımızın sarsılmaz savunucuları ve emektarları olan kuruluşlarımızı yargılamaya, karalamaya ve itibarsızlaştırmaya hakkı yoktur.”

Ensar Vakfı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte misafirleri karşılayan Şube başkanı Hüseyin POLAT ziyaretlerinden ve verdikleri destekten dolayı başkan ve temsilcilere teşekkür ederek “biz biriz ve beraberiz, hepimiz bu ülke için, ümmetimiz ve değerlerimiz için varız” dedi. 01.02.2018

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 671
Bu Ay : 1406
Toplam : 1406

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom