Malatya Büyükşehir tiyatrosundan yetiştiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu(MBŞT) kursiyerleri ulusal platformlarda rol alıyorlar. M. Raşid Baran Kut’ül Amare dizisinde rol aldı.

Malatya Büyükşehir tiyatrosundan yetiştiler Malatya Kültür-Sanat

MALATYALI OYUNCULAR REKLAM VE DİZİ FİLMLERİNDE OYNUYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu(MBŞT) kursiyerleri ulusal platformlarda rol alıyorlar. MBŞT bünyesindeki Tiyatro Atölyesinde eğitim alan kursiyerlerden M. Raşid Baran Kut’ül Amare dizisinde rol aldı. Abdullah Aksoy da özel bir bankanın reklam filminde oynadı.

Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren MBŞT, hem sahnelediği oyunlarla tiyatroyu sevdiriyor hem de verdiği eğitimlerle oyuncular yetiştiriyor.

Son olarak, Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda eğitim alan M.Raşid Baran, TRT1’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Kut’ülAmare dizisinde rol alırken, Abdullah Aksoy ise özel bir bankanın reklam filminde rol aldı.

Birçok eski MBŞT kursiyerinin Malatya’da ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde teatral faaliyetler icra etmeye devam ettiğini ifade eden MBŞT eğitmenleri, önemli olan hususun tanınır olmaktan ziyade toplumun menfaat ve değerlerine uygun, yapıcı ve kalıcı işler ortaya koymak olduğunu da vurguladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 671
Bu Ay : 1406
Toplam : 1406

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom