10 Bininci bebek için bakın neler yapıldı

Bülent Tüfenkci ile Eşi Esra Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden ‘Hayat Seninle Güzel’ projesindeki 10 bininci bebek İkra Doğan ve ailesini ziyaret ederek ‘hayırlı’ olsun dileklerini sunup hediyeler takdim etti.

10 Bininci bebek için bakın neler yapıldı Malatya Haber

Bakan Tüfenkci,“Hayat Seninle Güzel Projesi Her Yönüyle Anlamlı Ve Kıymetli”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Eşi Esra Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden ‘Hayat Seninle Güzel’ projesindeki 10 bininci bebek İkra Doğan ve ailesini ziyaret ederek ‘hayırlı’ olsun dileklerini sunup hediyeler takdim etti.

BAKAN TÜFENKCİ’DEN DOĞAN AİLESİNE SÜRPRİZ ZİYARET

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Eşi Esra Tüfenkci, Vali Ali Bakan ve Eşi Neriman Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın daveti üzerine ‘Hayat Seninle Güzel’ proje listesindeki 10 bininci bebek olan İkra Doğan isimli bebek ve ailesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi altında Çukurdere Mahallesi Gül Sokak Fatih Apartmanına giden Bakan Tüfenkci ile beraberindeki heyet, aile fertleri tarafından kapıda karşılandı.

SEMA-YUNUS DOĞAN ÇİFTİNE ÖZEL HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Dünyaya yeni gözlerini açan İkra Doğan’ı kucağına alıp seven Bakan Tüfenkci ile diğer misafirler, Sema- Yunus Doğan çiftine hayırlı olsun dileklerini sunup, ‘Hayat Seninle Güzel’ projesi kapsamında hediye paketi takdim ederken, Bakan Tüfenkci ayrıca yarım altın hediye etti. 

 “İKRA BEBEKLE 10 BİNİNCİ BEBEK ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

‘Hayat Seninle Güzel’ projesi hakkında Bakan Tüfenkci’ye bilgiler veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “2015 yılında başladığımız projemiz sayesinde ilçemiz sınırlarında dünyaya gelen bebeklerimizi ve ailelerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi sunup özel hazırlanan hediye paketini takdim ediyoruz. Yeşilyurt’ta yıllık dört veya beş bine yakın yeni bebeğimiz dünyaya gelirken, iki bin 500’e yakın ailemiz bu ziyaretleri kabul ediyor. Bu ziyaretler tamamen ailenin isteğine göre yapılıyor.  Üç yıldır aralıksız devam eden ve tüm kesimlerce takdir edilen bu projemizde İkra Doğan yavrumuzla birlikte 10 bininci bebeğe Allaha şükürler olsun ki ulaştık. Dünyaya gelen bütün yavrularımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür dilerken, bütün çocuklarımızın vatana, millete ve bayrağına sevdalı bireyler olarak yetişmeleri için dünyaya geldikleri ilk andan itibaren yanlarında olmaya önem veriyoruz. Hediye paketinde yer alan bebek bakımı üzerine hazırlanan kitabın mutlaka okunmasını tavsiye ediyoruz. Dünyaya gelen her bebek bizim için umuttur, ayrı bir güzelliktir. Yerelde sosyal devlet kavramını sürekli canlı ve diri tutmaya çalışıyoruz.  İnsan odaklı hizmetlerimizle Yeşilyurt İlçemizdeki her vatandaşımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.10 Bininci bebek ziyaretimizde bizi yalnız bırakmayan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Doğan ailesine de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

“SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK ASLİ GÖREVİMİZ”

Yeşilyurt’ta ki sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, insan odaklı hizmetlere ciddi önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederek kutladı.

Dünyaya yeni gelen İkra Doğan başta olmak üzere bütün bebeklere sağlıklı ömürler dileyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı konuşmada “Anne ve babamızı tebrik ediyoruz, Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin. Türkiye’nin nüfus artışı anlamında büyümesi önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan nüfus artışı noktasında her evlenen çifte üç veya daha fazla çocuk yapmalarını tavsiye ediyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, nesillerin ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa faydalı olması noktasında da anne ve babalar başta olmak üzere devlet olarak gayret göstermek zorundayız. Yeşilyurt Belediyesinin başarıyla uyguladığı bu proje her yönüyle anlamlı ve kıymetlidir. Yeşilyurt İlçemizin nüfusuna katılan yavrularımızın anne ve babalarının en mutlu gününde yanında olması önemlidir. Yeşilyurt kimliğine aidiyetini sağlaması noktasında duyarlı ve hassas hizmetler sunan Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Belediyelerimiz sadece yeni doğan bebeklere hoş geldin demiyor, çocuk oyun parklarıyla yeni yaşam alanlarını hizmete sunuyorlar. Yeşilyurt Belediyesinin dört yıl içerisinde mevcut parkları revize etmesinin yanında 94 yeni parkı hizmete açması bu açıdan önemlidir. Hükümet ve devlet olarak çocuklarımızın okul çağına geldiklerinde okuyabilecekleri alanlar oluşturmak, gençlik çağına geldiklerinde de eğitimlerini tamamlayabilmeleri adına üniversitelerimizi çoğaltıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde 81 üniversitemiz bulunmaktadır. AK Parti iktidarı döneminde üniversite sayısını üçe katladık. İnşallah İkra bebeğimizde üniversite çağına gelene kadar bu sayı artacaktır.” şeklinde konuştu.

“BAKANIMIZI AĞIRLAMAK BİZİM İÇİN ONURDUR”

Sema-Yunus Doğan çifti ise, “Sayın Bakanımıza ve tüm misafirlerimize bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz, bizi onurlandırdınız. Sizleri evimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Hediyelerden dolayı ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 720
Bu Ay : 4164
Toplam : 4164

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom